Je v čiernom okrese, no fitko nechal otvorené. Zavrie, keď mu to prikáže zákon

  • Podľa majiteľa fitnescentra 365 Gym Topoľčany doplácajú na COVID automat aj očkovaní
  • Zavrieť nechce, kým mu to neprikáže zákon, vysvetlil Televízii Markíza
fitnescentrum
Unsplash/Luis Vidal
  • Podľa majiteľa fitnescentra 365 Gym Topoľčany doplácajú na COVID automat aj očkovaní
  • Zavrieť nechce, kým mu to neprikáže zákon, vysvetlil Televízii Markíza

Od dnešného dňa sa nachádza v čiernej farbe COVID automatu 24 okresov, medzi nimi aj Topoľčany. Práve v tomto okrese sa rozhodol majiteľ fitnescentra 365 Gym Topoľčany nezvrieť, informuje Markíza.

Podľa aktuálnych informácií bude prevádzku riešiť hygiena už 2. novembra. Majiteľ sa pre televíziu vyjadril, že zatvorí, ak na to bude mať dôvod, a to bez problémov. „Pokiaľ bude prijatý zákon, ktorý nám to bude prikazovať, ako tomu bolo naposledy počas prvej alebo druhej vlny, keď bol vyhlásený núdzový stav a bolo zákonom prikázané zatvorenie prevádzok.“ Aktuálne podľa neho nemajú prečo zatvoriť.

Fanúšikov stránky 365 gym na Facebooku dokonca prevádzka vyzýva, aby si prišli zacvičiť.

„Všetkým prajeme peknú nedeľu. COVID automat nás zaradil do čiernej farby a mali by sme uzavrieť naše fitness centrum. Nakoľko Covid automat nemá právnu záväznosť, ostávame OTVORENÍ. Tešíme sa na Vás a vítame Vás vo Voľnej zóne,“ informuje fitnescentrum v ďalšom poste na sociálnej sieti.

„Na tlačovej konferencii 14. októbra 2021 sa minister zdravotníctva jasne vyjadril, že Covid automat ‚má odporúčací charakter’, čiže nemá nijakú právnu záväznosť, a teda žiadneho občana, ani žiadnu obchodnú prevádzku nezaväzuje k jeho dodržiavaniu. Občanov zaväzujú k povinnosti právne normy, podľa Ústavy Slovenskej republiky,“ vysvetľujú svoje rozhodnutie.
 
Zdroje: Televízia Markíza, 365 Gym Topoľčany

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie