Jeden z klientov zariadenia sociálnych služieb v Trenčíne mal pozitívny test

  • Muž má 71 rokov
  • Postupne otestujú vyše 130 klientov a asi 70 zamestnancov zariadenia, podľa výsledkov zasadne krízový štáb
Bez názvu
SIU
  • Muž má 71 rokov
  • Postupne otestujú vyše 130 klientov a asi 70 zamestnancov zariadenia, podľa výsledkov zasadne krízový štáb

Zariadenie sociálnych služieb (ZSS) mesta Trenčín na Piaristickej ulici je od dnešného dňa uzatvorené, klienti a zamestnanci sú v karanténe.

Dôvodom je pozitívne testovaný klient na ochorenie Covid-19. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Pozitívne testovaný bol 71-ročný muž, ktorý nevykazoval známky ochorenia.

Je fajčiarom a lekárke mestského sociálneho zariadenia sa zdalo, že jeho kašeľ je iný ako bežne. Poslala ho na testy a tie potvrdili ochorenie,“ uviedla riaditeľka Sociálnych služieb mesta Trenčín Edita Prekopová. Ako ďalej doplnila, mestskej polícii sa podarilo veľmi rýchlo nájsť osoby, s ktorými bol v poslednom čase v priamom kontakte. Dvaja muži a jedna žena sú v izolácii a čakajú na testy.

Muž zostal v ZSS, jeho zdravotný stav je bez komplikácií.

Postupne testujú vyše 130 klientov zariadenia a asi 70 zamestnancov. Návštevy sú v zariadení aktuálne zakázané, epidemiologické opatrenia sú sprísnené podľa pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne,“ dodala Ságová s tým, že na základe výsledkov, z ktorých väčšina by mala byť známa už vo štvrtok, bude pravdepodobne zasadať krízový štáb mesta.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK