Jeden z najlepších festivalov v Európe Sziget nebude

  • Festivaly rušia po celom svete
  • Maďarský Sziget to oznámil dnes na sociálnych sieťach
sziget festival
IG/Sziget
  • Festivaly rušia po celom svete
  • Maďarský Sziget to oznámil dnes na sociálnych sieťach

Ak patríš medzi tých, čo cez leto zájdu na festival, máme pre treba ďalšiu zlú správu. Ak si stále dúfal, že pôjdeš festivalovať do Maďarska, táto možnosť už oddnes nie je reálna. Tento rok nebude ani maďarský Sziget, ktorý patrí medzi tie najlepšie festivaly v Európe, ale aj vo svete.

Smutnú, no viac-menej očakávanú správu nájdeš na ich účte na sociálnej sieti, no aj na ich webe. Organizátori festivalu museli reagovať na tamojšie nariadenia a tak tento rok Sziget svoje brány neotvorí.

„Maďarská vláda dnes predĺžila zákaz konania veľkých podujatí do 15. augusta 2020. Je nám to veľmi ľúto, ale z dôvodu tohto zákazu sa Sziget tento rok nebude môcť konať,“ píšu organizátori.

ČÍTAJ TIEŽ >> Bude festival Grape? Skvelí zahraniční interpreti, rekordný predpredaj, no situácia nevyzerá dobre

Tento rok boli na zozname opäť skvelé mená ako napríklad A$AP Rocky, Dua Lipa, Calvin Harris či Stormzy. 

V krátkej správe organizátori píšu, že sa uvidíme na budúci rok. Ak už máš kúpený lístok, mal by ti v blízkej dobe prísť mail, kde sa dozvieš viac o vrátení peňazí. „Napriek tomu, že sa tento rok nemôžeme stretnúť osobne, budeme tu vždy pre vás a vieme, že sila našej komunity nám pomôže dostať sa cez to,“ odkazujú.

Sziget Festival sa každoročne koná v júli alebo v auguste v Budapešti od roku 1993 na ostrove Óbudai na Dunaji. Prvý ročník festivalu niesol názov Diáksziget.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sziget Festival SK (@szigetsk),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK