Jeden z najväčších hotelov v Tatrách smeruje do konkurzu, stojí za ním aj 22. najbohatší Slovák

  • Mal to byť najväčší projekt lyžiarskeho strediska v Nízkych tatrách, ktorý má byť dokončený v leto tohto roka
  • Nad strediskom teraz visí niekoľko otáznikov, pretože stavebná firma Metrostav Slovakia ukončila práce a posiela rezort do konkurzu
  • Stredisko Damian Jasná hovorí o šikanóznym prístupe
BeFunky-collage (5)
Rezort Damian Jasna
  • Mal to byť najväčší projekt lyžiarskeho strediska v Nízkych tatrách, ktorý má byť dokončený v leto tohto roka
  • Nad strediskom teraz visí niekoľko otáznikov, pretože stavebná firma Metrostav Slovakia ukončila práce a posiela rezort do konkurzu
  • Stredisko Damian Jasná hovorí o šikanóznym prístupe

Najväčší hotel Nízkych Tatier má problém. Otvorenie Hotelu Damian bolo naplánované na leto 2020, dnes má však problémy a stavebná spoločnosť Metrostav Slovakia mala poslať firmu Damian Jasná do konkurzu. Informuje o tom index.sk

O konkurze hotelového komplexu bude teraz rozhodovať súd. Projektu v Tatrách bolo vydané stavebné povolenie a ešte už v roku 2016 sa spustil predaj apartmánov v danej lokalite. Stavať sa začalo v auguste 2017.

V súčasnosti je podľa dostupných informácií na webovej stránke dokončená betónová konštrukcia, realizujú sa vnútorné práce a  strecha je vo výrobe. Projekt Damian Jasná ponúkal v Nízkych Tatrách aj apartmány pre jednotlivcov alebo veľké rodiny.

„Rezidenčná časť Damian Jasná Hotel Resort & Residences ponúka do vlastníctva 104 štúdií a 1-5 spáľňových apartmánov s veľkými oknami s výhľadom na Chopok alebo Demänovskú Dolinu, 18 luxusných rohových apartmánov a exkluzívnu kolekciu piatich trojpodlažných penthousov s vlastným wellness a vírivým bazénom,“ píše sa na stránke rezortu.

Metrostav vymáha „šikanóznym“ spôsobom

Vedenie hotela nám ešte v roku 2019 povedalo, že Damian Jasná nebude iba apartmánový dom, ale celý komplex nadštandardne zariadených apartmánov so širokou škálou rezortných služieb od wellnessu, Spa & Fitness centra, cez gastronomické zariadenia, obchody až po konferenčné centrum s kapacitou 500 osôb.

Ako informuje Index, problémy majú vlastníci projektu so spoločnosťou Metrostav Slovakia, ktorý vo výstavbe hotela už nepokračuje. Firma Damian Jasná sa už dlhšiu dobu nevie s Metrostavom dohodnúť.

Čítaj viac>> V Jasnej vyrastá luxusný hotelový komplex, v ktorom si kúpiš penthouse aj za milión eur

„Metrostav bol zhotoviteľ hrubej stavby, ktorú neodovzdal načas a v požadovanej kvalite. Meritom sporu sú neoprávnené fakturácie prác a dodávok, ktoré nikdy neboli realizované zo strany Metrostavu. Aj napriek nazvime to zrejmej „chybe“ zo strany Metrostavu si od našej spoločnosti tieto neoprávnené dodávky stále vymáha aj takýmto šikanóznym spôsobom,“ znie oficiálne vyjadrenie na FB stránke Damian Jasná.

O reakciu sme požiadali aj Metrostav Slovakia, zatiaľ nemáme odpoveď.

Chceli poraziť konkurenciu

Za spoločnosťou Damian Jasná s.r.o., ktorá je stavebníkom a majiteľom projektu, stojí spoločnosť I.D.C. Holding, ktorá projekt financuje. Taktiež je to spoločnosť ProRate, ktorá zabezpečuje projektový manažment ako aj Appletree, ktorá zabezpečuje technickú koordináciu projektu.

Čítaj viac >> Jeden z najbohatších Slovákov, ktorý stojí za Horalkami: Do zbierky mi chýba posledný kabriolet od Mercedesu

Polovičným vlastníkom I.D.C. Holding je aj Pavol Jakubec, jeden z najbohatších Slovákov.

Ten nám ešte v rozhovore pre Startitup prezradil, že Hotel Damian je taký malý „startup“, pretože s projektom začali na zelenej lúke. „V Jasnej chýbajú takéto rezorty, pretože dnes slúžia len na jednodňovú lyžovačku. Chcel by som, aby sa to zmenilo,“ povedal Jakubec.

Ten dodáva, že ideálny stav pre lyžiarsky priemysel je, keď sa prídu ľudia lyžovať na minimálne dva dni. Ľudia míňajú aj viac peňazí, čo robí lokalitu viac rozvinutou a príťažlivou.

„Chceme postaviť také stredisko, ktoré bude najlepšie a budeme vedieť poraziť konkurenciu,“ povedal v rozhovore pre Startitup.

Zdroj: index.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá