V Jasnej vyrastá luxusný hotelový komplex, v ktorom si kúpiš penthouse aj za milión eur

  • Uprostred panenskej tatranskej prírody rastie zatiaľ najväčší hotelový komplex v Tatrách
  • Damian Jasná bude synonymom luxusu, ale aj ekologického prístupu k hotelierstvu
dussa
archív Damian Jasna
  • Uprostred panenskej tatranskej prírody rastie zatiaľ najväčší hotelový komplex v Tatrách
  • Damian Jasná bude synonymom luxusu, ale aj ekologického prístupu k hotelierstvu

V malebných slovenských veľhorách už dnes existuje niekoľko naozaj luxusných hotelov, ktoré sa podieľajú na rozvoji nášho turizmu. Tento, situovaný pri Vrbickom plese, však bude niečím naozaj veľkolepým. Do Tatier má priniesť doteraz najväčší hotelový rezort s apartmánmi, reštauráciami a obchodmi. Vedenie tohto rezortu pre Startitup prezradilo, že náklady na jeho vybudovanie sa pohybujú okolo 42 miliónov eur.

Za spoločnosťou Damian Jasná s.r.o., ktorá je stavebníkom a majiteľom projektu, stojí spoločnosť I.D.C., ktorá projekt financuje. Taktiež je to spoločnosť ProRate, ktorá zabezpečuje projektový manažment ako aj Appletree,  ktorá zabezpečuje technickú koordináciu projektu.

zdroj: archív Damian Jasná

Myšlienka vybudovania projektu Damian Jasná nevznikla len tak náhodou, ale už približne v roku 1998, keď sa začínal tvoriť nový koncept a územný plán v Demänovskej doline. Bolo to najmä na základe inšpirácie zo zahraničia a potreby vybudovania nových chýbajúcich ubytovacích kapacít v Jasnej a aj z dôvodu zvýšeného dopytu náročnejšej klientely, ktorú Jasná otvorením hraníc začala strácať.

My sme sa chceli o tomto luxusnom projekte dozvedieť viac. Oslovili sme vedenie hotela, ktoré nám prezradilo, čo bude Damian ponúkať, čo urobí pre ochranu okolitej prírody ale aj to, koľko tu stojí luxusný apartmán.

Damian Jasná vyrastie uprostred Národného Parku Nízke Tatry, čo urobíte preto, aby ste nenarušili tamojšie životné prostredie?

Najskôr treba povedať, že lyžiarske stredisko Jasná vzniklo podstatne skôr, ako sa táto oblasť pôvodných pasienkov a neskôr lesopestebnej činnosti urbárov stala národným parkom. Vidíme viac výhod v tom, že sme súčasťou NP a k tomu aj zodpovedne pristupujeme. Táto stavba je stavaná v súlade s princípmi trvalo udržateľného rozvoja. Prešla posudzovaním EIA. Stav priľahlej prírodnej chránenej pamiatky Vrbické pleso, ako aj okolitých lesov, ktoré sú permanentne poškodzované podkôrnym hmyzom a veternými smršťami, nám nie je ľahostajný. Veľmi nám záleží na revitalizácii poškodených lesov v okolí v čo najkratšom čase od ukončenia stavby.

zdroj: archív Damian Jasná

V čom bude Damian Jasná v porovnaní s ostatnými rezortmi na Slovensku unikátny?

Unikátnou kombináciou miesta, konceptu a vybavenia, ktoré spolu tvoria jedinečný projekt. Apartmánový hotel bude umiestnený v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku pod Chopkom, pri Vrbickom plese. Každý apartmán ponúka výhľad či už na Chopok, Vrbické pleso alebo do doliny. Damian Jasná nebude iba apartmánový dom, ale celý komplex nadštandardne zariadených apartmánov so širokou škálou rezortných služieb od wellnessu, Spa & Fitness centra, cez gastronomické zariadenia, obchody až po konferenčné centrum s kapacitou 500 osôb. Tento komplex služieb by mal zabezpečiť celoročnú návštevnosť a vyťaženie hotela ako v zimnej, tak aj v letnej sezóne. Projekt reflektuje na zvýšený dopyt po luxusnom ubytovaní.

Máte k dispozícii na predaj ešte nejaké apartmány? Aký najdrahší apartmán tu je v ponuke?

V predaji zostáva posledných 10 % apartmánov. Ide o 1-spálňové, 2-spálňové apartmány a penthousy s rozlohou od 72 metrov štvorcových do 215 metrov štvorcových. Najdrahší apartmán v ponuke je penthouse s rozlohou 218 metrov štvorcových za takmer 1 milión eur bez DPH.

Ponúkate aj jedinečný apartmánový program. Vedeli by ste nám priblížiť o čo ide a prečo sa takáto investícia ľuďom oplatí?

V projekte sa bude využívať systém známy pod názvom Apartmánový Hotel. Zákazník si kúpi apartmán a môže ho buď využívať, alebo ho nechá prenajímať hotelu, čím sa stane súčasťou hotela. Ak následne hotel využíva súkromný apartmán, platí zákazníkovi a ten sa nemusí starať o správu apartmánu. My mu pritom garantujeme, že jeho apartmán budeme modernizovať tak často, ako hotelové izby.

Navyše, bude vybavený originálnym zariadením. Výhodou tejto formy prenájmu apartmánu je, že všetky apartmány zaradené do hotelového programu tvoria jeden pool a výnosy z ich prenájmu sa rozpočítavajú medzi majiteľov apartmánov podľa vopred stanovených indexov. Tým získajú majitelia apartmánov absolútne spravodlivý podiel na výnosoch bez ohľadu na individuálnu obsadenosť ich apartmánu.

Aká bude cena za noc v komplexe Damian Jasná?

Záleží od sezóny. Cena za izbu sa bude začínať na 120 eur za noc a v najvyššej sezóne presiahne 300 eur za noc. Hovoríme o cene za štandardnú izbu s rozlohou 37 metrov štvorcových. Cena za štúdia a viac spálňové apartmány bude vyššia.

Je známy definitívny dátum otvorenia?

Dátum otvorenia je silne závislý od počasia v Jasnej. Ukončenie výstavby očakávame po nasledujúcej zime, následne dôjde k otvoreniu hotela.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá