Jeden z najväčších operátorov hlási výpadok základných služieb. V tomto čase si Slováci televíziu nepozrú

  • Televízia a internet nebude fungovať niekoľko hodín
  • Spoločnosť informovala o dôvode výpadku
televizia
Ilustračný obrázok Reprofoto:Freepik/@ Drazen Zigic, Ilustračný obrázok
  • Televízia a internet nebude fungovať niekoľko hodín
  • Spoločnosť informovala o dôvode výpadku

Zákazníci jedného z najväčších operátorov na Slovensku nebudú môcť naplno využívať niektoré služby. Spoločnosť Orange totiž informovala o výpadku. Ten sa bude týkať niekoľkých miest na Slovensku. Výpadok navyše bude trvať niekoľko hodín, počas ktorých sa nepripojíš k internetu ani si nepozrieš televíziu. 

Výpadok potrvá niekoľko hodín 

Spoločnosť Orange informuje na svojej stránke zákazníkov, že výpadok bude spôsobený plánovanými prácami na strane spoločnosti Slovak Telekom, a. s. Plánované práce budú mať dopad na službu Orange Doma. Konkrétne na televízne aj internetové služby. 

Prvé výpadky prebiehajú aj v dnešný deň, teda 10. júna. Výpadok v čase 7.30 až 19.30 sa deje v lokalite Nová Bošáca. V Plevník-Drienové sa výpadok odohral v čase medzi 7.30 až 15.00. 

Nefunkčné služby však budú aj nasledujúce dni. V utorok 11. júna nebude fungovať televízia ani internet v obci Veľký Lapáš, presnejšie v čase medzi 7.30 a 11.30. O niečo dlhší výpadok zaznamenajú zákazníci z Prievidze – časť Hradec, a to v čase od 7.30 do 16.00. V rovnakom čase bude výpadok taktiež v obci Prietrž. V utorok 11. júna Orange Doma taktiež nebude fungovať v obci Plevník-Drienové.

Posledný plánovaný výpadok služieb nastane v stredu 12. júna. V čase medzi 7.00 až 13.00 budú služby nefunkčné v oblasti Zohor. Taktiež v stredu dôjde k výpadku aj v lokalite Mestečko, Dohňany, a to v čase od 7.30 do 17.30. 

Čo robiť, ak služby aj naďalej nefungujú? 

Hovorkyňa spoločnosti Orange Alexandra Piskunová potvrdila, že ide o práce na strane dodávateľa infraštruktúry Slovak Telekom. „Nedostupnosť služieb je závislá od rozsahu a zložitosti vykonávaných prác s maximálnou snahou minimalizovať ich dopad na zákazníkov Za prípadné vzniknuté komplikácie sa zákazníkom ospravedlňujeme,“ vyjadrila sa Piskunová pre Startitup. 

Spoločnosť Orange na stránkach informuje, že ak sa po ukončení prác aj naďalej vyskytujú problémy s funkciou služieb, existuje jednoduché riešenie. „V prípade, že vám po ukončení plánovaných prác nefungujú služby, reštartujte prosím vaše zariadenia,“ píše sa na stránke. 

TV, televízia
zdroj: Unsplash/ Glenn Carstens-Peters

Novinka, ktorá ti nájde stratený mobil 

Funkcia „Find My Device“ (Nájsť moje zariadenie) pomôže nájsť telefón iba v prípade, ak je mobilné zariadenie pripojené na internet. Ako sme ťa už informovali v článku, spoločnosť Google prišla pred pár mesiacmi s úplnou novinkou. Google funkcia „Find My Device“ sa totiž pripája k telefónom so systémom Android so službami Google Play a tak pomôže nájsť stratené predmety, ako mobil alebo aj inteligentné hodinky.

Donedávna bolo možné túto funkciu využívať iba v online móde. Google však pracuje na tom, aby si svoj telefón či iné zariadenie mohol lokalizovať aj v prípade, že bude offline. Spoločnosť už začala posielať e-maily používateľom, ktorí sa zaregistrovali do beta verzie služby Google Play. „Vďaka novej sieti Find My Device budete môcť lokalizovať svoje zariadenia, aj keď budú v režime offline. Môžete tiež nájsť akékoľvek kompatibilné príslušenstvo Fast Pair, keď je odpojené od vášho zariadenia. Patria sem kompatibilné slúchadlá do uší a trackery, ktoré môžete pripevniť k peňaženke, kľúčom alebo bicyklu,“ uvádza spoločnosť v e-mailovej správe.

Funkciu je možné zapnúť si na Android telefóne, možnosť by sa mala zobraziť v nastaveniach. Ako sme však informovali, táto funkcia ti môže rýchlejšie „žrať“ batériu. 

Zdroje: Orange, SIU 

Najnovšie videá

Trendové videá