Jedinečná ponuka: Majestátny kaštieľ v srdci Slovenska teraz kúpiš za cenu bytu v Bratislave

  • Majiteľom honosného sídla sa môžeš bez problémov stať aj ty
  • Tvoje môže byť tvoj za cenu trojizbového bytu v Bratislave
Kaštieľ a jeho priestory.
Kaštieľ v Hruboňove - časť Výčapky, Nehnuteľnosti.sk/Screenshot
  • Majiteľom honosného sídla sa môžeš bez problémov stať aj ty
  • Tvoje môže byť tvoj za cenu trojizbového bytu v Bratislave

Určite si už aj ty niekedy sníval o tom, aké by to bolo žiť vo veľkom paláci. Cítiť sa ako princezná alebo kráľ na Slovensku nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať.

Po celom Slovensku nájdeš rôzne historické budovy, kaštiele a kúrie, ktorých majiteľom sa môžeš stať aj ty bez akýchkoľvek ťažkostí. Ale dávaj pozor na stav budovy a na to, či patrí medzi národné kultúrne pamiatky. To by ti mohlo spôsobiť značné problémy pri rekonštrukcii.

Na webovej stránke Nehnuteľnosti práve ponúkajú z realitnej kancelárie RE/MAX barokový kaštieľ zo 17. storočia v Hruboňove – časť Výčapky, ktorý je len asi 20 kilometrov vzdialený od Nitry. Môžeš sa stať jeho novým vlastníkom.

Majestátna stavba so zachovalými prvkami

Gróf Jozef Szlávy postavil kaštieľ niekedy po roku 1671. Barón Juraj Vajay ho premenil na barokový v roku 1732. Potom ho vlastnili barón Malonyay, gróf Nyáry a veľkostatkár Bauer.

„Dvojpodlažný objekt s podlahovou plochou 1 326 m2 sa skladá z hlavnej budovy kaštieľa v tvare L a z pričlenenej hospodárskej budovy. Hlavná časť objektu je podpivničená s klenbovým stropom a je ako stvorená pre vytvorenie vínnej pivnice,“ uvádza sa v inzeráte.

Vo vnútri kaštieľa nájdeš v takmer každej miestnosti zachovalé barokové štukové výzdoby, pôvodné podlahy a rámčeky dverí a okien. Drevené schodisko vedie na poschodie, kde v hlavnej sále stoja dva dobové kozuby. Zvonka kaštieľ zdobia klasicistické pilastry a kordónové rímsy.  

S kaštieľom prichádza aj veľký pozemok s rozlohou 130 árov, na ktorom je lipová alej a studňa. Podľa realitnej kancelárie si môžeš dokúpiť aj ďalšie susedné pozemky, čo ešte viac zvýši hodnotu tohto miesta.  

Zachované prvky v starom kaštieli.
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/Screenshot

Budova pripomína domov Brucea Wayna – Batmana z DC komiksov, najmä ten z filmu Batman v Superman. Ale aj tu platí, že s dostatkom odvahy a financií môžeš túto budovu obnoviť na jej bývalú slávu a zabezpečiť jej dlhovekosť.

Za cenu trojizbáku v Bratislave

Honosnú stavbu môžeš využívať nielen ako svoj nový luxusný domov, ale tiež ako hotel, reštauráciu, vináreň, wellness alebo sociálne zariadenie. 

Hoci sa kaštieľ už v minulosti pokúšali predať, zatiaľ si nenašiel nového majiteľa. Jeho cena je aktuálne 330-tisíc eur, čo je v mnohých prípadoch menej, ako by si zaplatil za trojizbový byt v centre Bratislavy.  

Ale musíš si uvedomiť, že na rozdiel od bytu v Starom Meste, táto nehnuteľnosť vyžaduje značné investície. Navyše, všetky zmeny musíš konzultovať s pamiatkarmi.

Kaštieľ a dva rodinné domy k tomu

Nie je to však jediná zaujímavá ponuka, ktorú portál Nehnuteľnosti prináša. Natrafili sme aj na inzerát od TUreality, ktoré ponúkajú na predaj kaštieľ v obci Vlková, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá sa nachádza v okrese Kežmarok.

Kaštieľ v Kežmarku.
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/Screenshot

„Ide o pôvodne renesančný kaštieľ zo 17. storočia, ktorý bol neskôr barokovo a empírovo prestavaný. Kaštieľ patril šľachtickej rodine Wielandovcov, ktorá ho vlastnila až do roku 1945. V súčasnosti je kaštieľ v stave, ktorý vyžaduje rekonštrukciu s pamiatkovou ochranou a financovaním,“ píše sa v inzeráte.

Cena tejto honosnej stavby je aktuálne 900-tisíc eur. Po rekonštrukcii sa môže využívať ako eventový priestor, na semináre, podujatia, workshopy, firemné akcie, koncerty.

Na pozemku sa navyše nachádzajú aj dva rodinné domy. 

„Výmera parciel s kaštieľom a dvomi rodinnými domami je spolu 10 971 m2 ( jedná sa o parcely KNC 16/1 o výmere 6 633m2, parc. č. 14 o výmere 220 m2, parc. č. 13/15 o výmere 493 m2, parc. č. 16/2 o výmere 86 m2, parc. č. 18/1 o výmere 3 415 m2, parc. č. 18/6 o výmere 124 m2,“ uvádza TUreality v inzeráte.

Zdroje: Nehnuteľnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk 1

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá