Ak máš túto jedinečnú vlastnosť, môžeš byť úspešnejší ako 90 percent ľudí

  • Po úspechu,či už v pracovnom, alebo v súkromnom živote, túži naozaj každý z nás
  • Niekedy je však cesta k nemu naozaj kľukatá
  • Oplatí sa však bojovať a veriť tomu, že raz sa do svojho vysnívaného cieľa dostaneš
  • Veľa ľudí ale na tejto ceste zlyhá
Bez názvu
Unsplash - Nathan Dumlao
  • Po úspechu,či už v pracovnom, alebo v súkromnom živote, túži naozaj každý z nás
  • Niekedy je však cesta k nemu naozaj kľukatá
  • Oplatí sa však bojovať a veriť tomu, že raz sa do svojho vysnívaného cieľa dostaneš
  • Veľa ľudí ale na tejto ceste zlyhá

Výkonný riaditeľ jednej spoločnosti sa rozhodol, že po 40 rokoch vo svojej úspešnej a prosperujúcej čokoládovni si zaslúži odísť na dôchodok. Mal dvoch synov a svoje vybudované impérium sa rozhodol prenechať tomu mladšiemu, s okamžitou platnosťou.

Staršieho syna to veľmi nahnevalo, nerozumel, prečo by sa novým riaditeľom rodinného podniku mal stať jeho mladší brat. Preto sa po niekoľkých hodinách svojho otca opýtal, čo ho viedlo k tomuto rozhodnutiu. Jeho otec odpovedal: „Choď a vráť sa s nápadom na novú príchuť čokolády. Navštív našich dodávateľov a poraď sa s nimi, do akých nových príchutí by sme mali investovať.“

Keď sa starší syn po niekoľkých hodinách vrátil, hrdo odpovedal: „Dodávatelia by nám teoreticky mohli začať dovážať malinovú, kokosovú a pistáciovú čokoládu!“

zdroj: Unsplash

Otec zadal rovnakú úlohu aj svojmu mladšiemu synovi, ktorého poveril vedením podniku. Ten sa však vrátil už v priebehu niekoľkých minút a odpovedal nasledovne: „Dodávatelia nám okamžite môžu začať dovážať malinovú, kokosovú a pistáciovú čokoládu.

Povedali, že by s nami boli ochotní rokovať o väčších zľavách na ich produkty, ak investujeme viac do maliny a kokosu. Takisto som sa dozvedel, že v týchto dňoch pracujú na veľmi zaujímavých nových príchutiach. Dohodol som si s nimi osobné stretnutie, na ktorom mi o príchutiach povedia viac. Ak sa vraj rozhodneme pre väčší nákup čokolád z ich noviniek, dokážu nám poskytnúť ešte väčšiu zľavu.“ Otec sa obrátil na staršieho syna a povedal len: „Presne pre tento dôvod preberá podnik tvoj mladší brat.“

Kľúčová vlastnosť, ktorá ťa privedie k úspechu, je iniciatívnosť

Príbeh mal ukázať, že väčšina ľudí nepremýšľa spôsobom „outside the box“. Robia len veci, ktoré majú nadiktované. Nepremýšľajú nad vlastnými nápadmi, plnia len úlohy, ktoré im zadajú iní ľudia. Nie sú kreatívni, inšpiráciu berú len od svojho okolia. Sami nevymyslia nič, nielenže nie sú kreatívni, nie sú ani iniciatívni. Úspešní sú len ľudia, ktorí vedia, že veci nie sú len čierne a biele. Premýšľajú o zefektívnení všetkých svojich činností, zo všetkého sa snažia vyťažiť maximum a neustále hľadajú nové a nové nápady.

Tajomstvo v zásade spočíva v tom, že musíš byť proaktívny, nie reaktívny. Tvojím cieľom by malo byť konať a robiť veci, ktoré druhí ľudia nerobia, nielen reagovať na príkazy, ktoré ti niekto zadá.

Keď teda príde na úspech, či už je to v tvojej kariére, alebo v akejkoľvek inej oblasti života, všetko je o schopnosti dokázať prebrať iniciatívu. Keď budeš len čakať na to, že sa niečo stane samé, zabíjaš svoj drahocenný čas. Buď iniciatívny a prevezmi kontrolu nad svojimi výsledkami. Chop sa svojej šance a nepúšťaj ju, pokiaľ nebudeš v cieli.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech