Jedna pedofilka je už za mrežami, zrak sa teraz upiera na princa Andrewa. Hrozí mu vykázanie z kráľovskej rodiny

  • Minulý týždeň súd uznal vinnú Ghislaine Maxwellovú z napomáhania v sexuálnom zneužívaní
  • Do prípadu by mal byť namočený aj syn kráľovnej Alžbety
  • Zneužiť mal dievča, ktoré v tom čase malo 17 rokov
Princ Andrew
SITA/Steve Parsons/Pool Photo via AP, File
  • Minulý týždeň súd uznal vinnú Ghislaine Maxwellovú z napomáhania v sexuálnom zneužívaní
  • Do prípadu by mal byť namočený aj syn kráľovnej Alžbety
  • Zneužiť mal dievča, ktoré v tom čase malo 17 rokov

Keď spolu tancovali v londýnskom nočnom klube, mal sa strašne potiť. Následne s ňou mal pohlavný styk, keď mala iba 17 rokov. Scenár sa opakoval ešte dvakrát, pričom dievča malo byť zneužité na ostrove v Karibiku, ktorý patril známemu pedofilovi Jeffreymu Epsteinovi, či v dome jeho priateľky Ghislaine Maxwellovej.

Obľúbený syn kráľovnej Alžbety, princ Andrew, dnes opäť čelí kauze zneužitia neplnoletého dievčaťa.

Žalobu na princa podala ešte minulý rok Virginia Giuffreová, ktorú mal princovi dohodiť už spomínaný Epstein. Ešte predtým ju však pedofil zneuži niekoľkokrát sám.

Ako naznačujú staršie výpovede žien, ktoré Epstein zneužíval ako 14-ročné, je možné, že 17-ročná Virginia mu pripadala už príliš stará, a tak putovala do postele princa Andrewa. Práve Giuffreová sa stala najhlasnejšou žalobkyňou proti finančníkovi a jej vystúpenia motivovali aj iné obete, aby začali hovoriť o svojich traumách.

Ako ukázal čerstvo odtajnený materiál o súde Giuffreovej s Epsteinom, Epstein jej mal zaplatiť odškodné vo výške 500 000 dolárov, píše Guardian. Odhalenie spisu vyplýva práve zo žaloby, ktorú Giuffreová podala na princa Andrewa.

Jeffrey Epstein spáchal ešte v roku 2019 samovraždu, keď čakal na súdny proces, na ktorom sa mali pojednávať prípady jeho sexuálneho zneužívania. Smrť bola vyhodnotená ako samovražda, avšak vyskytlo sa viacero otáznikov, ktoré túto teóriu podkopávajú.

Podľa výpovedí v pedofilných zverstvách nebol sám, a tak americké súdy spustili procesy, ktoré už žnú prvé výsledky. Minulý týždeň v stredu Ghislaine Maxwellovú, bývalú priateľku zosnulého amerického finančníka, uznali v USA za vinnú z toho, že Epsteinovi pomáhala v sexuálnom zneužívaní maloletých dievčat.

Dnes sa zrak upiera na člena britskej kráľovskej rodiny, proti ktorému Giuffreová vystúpila už dávnejšie. Právnička Lisa Bloomová sa vyjadrila, že obvinenia Maxwellovej by mali byť zdvihnutým varovným prstom aj pre princa, informuje Independent.

V prípade dokázania viny mu hrozí vykázanie z rodiny

Princ Andrew sa proti obvineniam ohradil už v minulosti v rozhovore, ktorý poskytol britskej televíznej stanici BBC.

Na otázku moderátorky reagoval s tým, že dievča v živote nestretol. Existuje však fotografia, na ktorej Andrew drží Virginiu okolo pliec, pričom v pozadí je dnes už obvinená Maxwellová. Ďalším dôkazom o tom, že Giuffreová nehovorí pravdu, mal byť fakt, že princ sa v tej dobe nepotil, pretože mal zdravotné komplikácie.

Na to reagovali právni zástupcovia obvinenej a žiadajú lekárske potvrdenie, ktoré by to dokazovali, informuje CNN.

Britské médiá tiež prichádzajú s názorom, že v prípade dokázania viny by bol princ pravdepodobne vylúčený z kráľovskej rodiny. Už po prvých obvineniach sa totiž stiahol z verejného života.

Podľa zdroja blízkeho kráľovskej rodine by však mohol byť požiadaný, aby sa vzdal svojho titulu vojvodu z Yorku, čo by znamenalo opustenie aktív v charite či armáde, ale aj celkové vykázanie z rodiny, píše The Times.

Oficiálny hovorca Buckinghamského paláca to však nepotvrdil. „Toto sú špekulácie a nepodložené komentáre. Nebudeme sa vyjadrovať k prebiehajúcej právnej záležitosti,“ vyjadril sa pre Daily Mail.  

Princovi právni zástupcovia sa tieto dni podľa agentúry AP všetkými silami snažia zablokovať žalobu. Jedným z dôvodov malo byť napríklad to, že žalobkyňa už nežije v USA, ale v Austrálii, avšak americký federálny súd túto námietku zamietol.

Zdroje: CNN, BBC, The Times , Idependent, AP, Daily Mail, Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie