Jedna z najpopulárnejších univerzít je ohniskom COVID-u. Počty nakazených rapídne stúpli, na rad prichádzajú opatrenia

  • Na Oxfordskej univerzite stúpli počty infikovaných
  • Jej vicekancelár ju nazval ohniskom
  • Univerzita zavádza prvé opatrenia
študent škola výška
Unsplash/Joshua Hoehne, Unsplash/Dom Fou
  • Na Oxfordskej univerzite stúpli počty infikovaných
  • Jej vicekancelár ju nazval ohniskom
  • Univerzita zavádza prvé opatrenia

Jedna z najprestížnejších škôl, Oxfordská univerzita, je ohniskom ochorenia COVID-19. Vyhlásil to jej vicekancelár. Na univerzite za posledný týždeň stúpli počty infikovaných. 

Ako uvádza BBC, na Oxfordskej univerzite je aktuálne 170 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19, čo predstavuje až 33 percentný nárast za týždeň.

V dôsledku špirálovitých infekcií bola univerzita identifikovaná ako ohnisko COVIDu-19,“ uviedol vicekancelár univerzity. Škola aktuálne ruší vianočné večierky a tímové obedy.

Za prírastkom počtu infikovaných zrejme stojí nový variant koronavírusu – omikron. Vicekancelár pre BBC uviedol, že mnoho z nakazených je infikovaných práve týmto variantom. Omikron prvýkrát na univerzite identifikovali 30. novembra 2021. 

Británia sprísňuje

Britská vláda pre nárast prípadov koronavírusového variantu omikron sprísňuje niektoré pandemické opatrenia a od pondelka opätovne nariaďuje prácu z domu. Oznámil to v stredu britský premiér Boris Johnson. Premiér tieto nové opatrenia označil za „plán B“ na porazenie Covidu počas zimy.

Už od piatku bude povinné nosenie rúšok na väčšine verejných miest vrátane divadiel a kín.

Od pondelka 13. decembra vláda opätovne v Anglicku nariaďuje prácu z domu ľuďom, ktorí na to majú podmienky. „Obmedzením svojich kontaktov na pracovisku spomalíte prenos nákazy,“ povedal premiér.

Od budúceho týždňa bude na vstup do nočných klubov a na podujatia s hromadnou účasťou potrebný certifikát potvrdzujúci očkovanie alebo negatívny test (NHS Covid pass).

Poradca britskej vlády, epidemiológ Chris Whitty, upozornil, že počet prípadov variantu omikron prudko narastá. Opatrenia v rámci plánu B majú podľa jeho slov toto šírenie spomaliť

Zdroje: BBC, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá