Jednoduché alkoholické drinky, s ktorými si užiješ víkend. Hotové ich máš za 3 minúty

  • Slovensko si užíva prvé dni jesene – babie leto je v nedohľadne. Slnko nám pripomína posledné tropické dni
  • Babie leto je tak posledná príležitosť pre oslavu na letnej terase či na balkóne. Ideálne sú domáce drinky s jednoduchou prípravou
  • Na objavovanie nových chutí sa skvelo hodí TATRATEA – slovenský čaj s bohatou históriou a ešte významnejšou chuťou
tt
  • Slovensko si užíva prvé dni jesene – babie leto je v nedohľadne. Slnko nám pripomína posledné tropické dni
  • Babie leto je tak posledná príležitosť pre oslavu na letnej terase či na balkóne. Ideálne sú domáce drinky s jednoduchou prípravou
  • Na objavovanie nových chutí sa skvelo hodí TATRATEA – slovenský čaj s bohatou históriou a ešte významnejšou chuťou

Už pred 17 rokmi rodina Semaňákovcov z Kežmarku stavila na tradíciu a vdýchla nový život tatranskej likérke, kde podľa tradičného receptu horalov vyrábajú čajový likér. Výsledkom zmiešania tých správnych ingrediencií je TATRATEA, ikonický tatranský čaj v podobe bylinného likéru.

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako tatranský čaj piť – medzi najznámejšie kombinácie patria TATRATEA s ľadom alebo, v studených teplotách, zaliaty horúcou vodou.

Posledné dni leta si však vyžadujú niečo špeciálnejšie než len shot s ľadom. Na štýlový záver leta preto prinášame netradičné recepty a tipy na drinky ideálne do klubu, na domácu párty aj na terasu či balkón s kamošmi.

Slovensko kombinované s chuťou Číny

Kombinácia zeleného a tatranského čaju prináša podmanivé chute, ktoré si zamiluje snáď každý mladý človek. Na prípravu je potrebný pohár na whisky alebo akýkoľvek menší pohár, do ktorého sa nasype ľad. Ten zaleješ 4 cl TATRATEA 52 % ORIGINAL, pridáš 10 cl zeleného ľadového čaju a 2 cl bazového sirupu. Všetko sa v pohári premieša a nápoj je pripravený, za pár sekúnd. 

Zaujímavou alternatívou ku klasickému zelenému čaju zo supermarketu je tradičný zelený čaj Sencha, ktorý si vieš pripraviť aj doma. Stačí ho iba uvariť, nechať vylúhovať a následne ľadovo vychladiť. Horkosť vyhovuje každému iná, no čaj sa dá vždy osladiť tradičným slovenským medom.

zdroj: TATRATEA

Typická chuť, ktorá dostáva nový rozmer vďaka exotickému ovociu

Leto sa neodvratne chýli ku koncu, no pripomenúť sa vždy dá vďaka osviežujúcim tropickým chutiam. Na miešaný nápoj Shiny s TATRATEA potrebuješ 4cl TATRATEA 47 % FLOWER, 5 cl aloe vera, 2 cl marakujového sirupu a jablkový cider.

Do pohára nasyp ľad, zalej ho TATRATEA 47 %, aloe vera a marakujovým sirupom a až do vrchu pohára nalej jablkový cider.

Výsledkom je svieži sladký drink, ktorý ideál na letnú terasku, najmä v kombinácii s menším snackom. Ak je drink veľmi sladký, pohár vody k nápoju dobre padne ako osvieženie. 

zdroj: TATRATEA

Prenikavé chute citrusov s ľadovým čajovým likérom

Vždy sa nájde niekto, kto miluje citrusové chute – citróny, limetky, pomelá, pomaranče, každý drink musí mať aspoň jedno z tohto. V tomto prípade to je tatranský čaj s citrusovou príchuťou.

Na osviežujúci drink No Limits sa najlepšie hodí veľký vínový pohár. Avšak ak máš poruke niečo lepšie, predstavivosti sa medze nekladú. Preto sa neboj experimentovať a použi na drink, čo sa ti páči a má dostatočne veľký objem.

Do polovice pohára sa nasype ľad, ktorý sa zaleje 4 cl TATRATEA 32 % CITRUS. K nemu sa pridá 2 cl sirupu zo zelených jabĺk a až do vrchu sa nápoj zaleje zeleným ľadovým čajom.

Všetky suroviny treba dôkladne premiešať a nápoj môžeš podávať. Ak chceš pôsobiť ako profesionálny barman, mesiačik jablka na okraji pohára zmení celý pocit z drinku.

zdroj: TATRATEA

Ako spraviť dojem na každej párty?

Chuť a kvalita drinkov je jedna časť úspechu, druhá je prezentácia. Pri každom novom drinku alebo surovinách je dôležité poriadne premývať barové náčinie, inak sa jednotlivé chute zmiešajú – aj drobná kvapka vie spraviť citeľný rozdiel.

V teplých dňoch odporúčame používať poháre, ktoré sú vychladené ľadom – takýto ľad však v žiadnom prípade nemá pôsobiť aj ako chladenie samotného drinku. Pôvodný ľad treba vždy vyhodiť a do drinku vhodiť nový.

A keďže ľadu treba vždy dostatočné množstvo, odporúčame si ho pripraviť viac, než na prvý pohľad treba. Pre extra dobrý dojem navrhujeme zmraziť veľkú nádobu s vodou – z ktorej budeš ľad pred hosťami priamo vysekávať.

TATRATEA si pripravilo veľké množstvo ďalších inšpirácií na miešané drinky či horúce nápoje s legendárnym podtatranským nápojom. Aj napriek tomu, že sa nám Tatry viažu s tradíciami a históriou, TATRATEA odporúčame spájať i s novými exotickými chuťami a vôňami, ktoré dajú národnému slovenskému drinku nový rozmer.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá