Jednu zo žien znásilnil a zabil priamo vo vlaku. Potom si sadol na jej miesto, akoby sa nič nedialo

  • Ladislava Hojera možno zaradiť do skupiny najbrutálnejších
  • Svoje obete po znásilnení škrtil
ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Instagram/criminal_extremestories
  • Ladislava Hojera možno zaradiť do skupiny najbrutálnejších
  • Svoje obete po znásilnení škrtil

Veľké množstvo z ľudí, ktorí neskôr páchali tie najväčšie zverstvá, prežili náročné či problematické detstvo. Nemá to byť ospravedlnením. Skôr akousi sondou do ich ranného vývoja. Podobne to mal aj Ladislav Hojer, ktorý si svojimi činmi okrem pomenovania sériového vraha vyslúžil aj pomenovanie kanibal.

Druhá šťastie nemala

Na Ladislavovi sa podpísalo hneď niekoľko negatívnych udalostí. Jeho otec mu zomrel na rakovinu. Matka sa druhýkrát vydala a tak Laco aj jeho brat žili v spoločnosti nevlastného otca. Neskôr však zomrela aj Ladislavova matka a otčim, s ktorým aj tak nemal blízky vzťah, od nich odišiel.

Portál kriminalistika.eu uvádza, že Hojer vyštudoval špeciálnu školu, po ktorej ukončení sa vyučil za sklenára. Po tom, ako si našiel prácu, zamestnávateľ označil Hojerovu morálku za podpriemernú. Vo všeobecnosti ho jeho okolie hodnotilo ako uzavretého a málo komunikatívneho. Možno aj jeho utiahnutosť vplývala na to, že v tom čase nikdy nemal vážnu známosť. So žiadnou ženou vraj nemal ani dobrovoľný pohlavný styk.

Slovenský beštiálny vrah je ako vystrihnutý z najdrastickejšieho hororu. Rozštvrtil tehotnú ženu aj svoje deti

Išiel na to inou, omnoho agresívnejšou cestou, pričom prvú vraždu spáchal ako 20-ročný. Stalo sa tak v Děčíne, v ktorého uliciach sa celý deň bezcieľne potuloval. Jeho zámer bol však očividne jasný. Počas prechádzky totiž stretol 22-ročné dievča, ktoré začal prenasledovať. Mladučká žena ale mala šťastie, nakoľko zašla do domu a terčom sa mu tak, bohužiaľ, stala iná okoloidúca.

Tesne po polnoci si všimol 30-ročnú Evu, ktorá kráčala oproti nemu. Siahol jej na prsník a žena sa v strese rozutekala preč. Uniknúť rukám vraha sa jej však nepodarilo. Ladislav ju totiž dobehol a začal ju škrtiť, až do bezvedomia. Eva sa však náhle prebrala a začala sa brániť. To sa Hojerovi nepáčilo a mladú ženu uškrtil.

Po jej smrti ju znásilnil, no prvým podozrivým sa nestal. Za najpodozrivejšieho bol totiž označený Evin manžel, s ktorým žila v nefunkčnom vzťahu. FDB píše, že policajti medzitým vypočuli niekoľko podozrivých mužov, pričom sa niektorí z nich k vražde prihlásili, aby boli zaujímavými.

Hojer
zdroj: Instaram/criminal_extremestories

Vraždil aj vo vlaku

Ďalšiu obeť si na svoje „vražedné konto“ pripísal po dvoch rokoch. Cestou vlakom si vyhliadol mladučkú Yvonu, ktorú zazrel za dverami kupé. V momente, keď sa dievča postavilo, aby šlo na toaletu, Hojer možnosť využil. Vlámal sa do kabínky WC a vrhol sa na ženu.

Jej osud bol podobný, ako u predchádzajúcej obete – uškrtenie aj znásilnenie. Keď dokonal všetky zverstvá, kabínku opustil a zvonka kľúčom zámku potočil tak, aby toaleta pôsobila ako obsadená. V kupé si sadol na jej miesto a vrátil sa späť do Prahy.

Vražda vo vlaku však nebola ani zďaleka poslednou, ktorú mal bezcitný Ladislav na svedomí. Portál kriminalistika uvádza, že v tom istom roku v Košiciach, na brehu priehrady Ružín, stretol ženu, ktorá mohla mať približne 25 až 30 rokov.

Strhol z nej šaty, znásilnil ju a následne uškrtil. Drôtom, ktorý našiel, ju zviazal, na prsia jej pripevnil kameň a hodil ju do vody. Identita ženy, ktorá si musela toto zverstvo vytrpieť, je vraj dodnes neznáma. Telo totiž našli o rok neskôr, bez hlavy a oboch zápästí.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Your nightmares are here (@criminal_extremestories)

Vnútornosti zjedol

Jeho vyčíňanie však nemalo konca-kraja. Za najbrutálnejší čin je považovaný ten z 31. januára 1981. Odohral sa v Brne, kde Hojer stretol iba 18-ročnú Ivanu, ktorú odtiahol do parku, kde ju chcel znásilniť s nožom v ruke.

„Následne ju uškrtil a nožom obeti odrezal prsia a vyrezal prirodzenie. Odrezané orgány vložil do igelitovej tašky, ktorú mal pri sebe. S nimi potom odišiel do Prahy a uložil si ich v byte do chladničky. Približne po týždni orgány uvaril v slanej vode a časť z nich zjedol,“ píše portál kriminalistika.eu.

Ladislav mal vraj uviesť, že na ľudskom tele s horčicou si príliš nepochutil. Kožu, ktorá sa podľa neho nedala jesť, vyhodil z okna aj s hrncom. Portál SME uvádza, že v čase, keď mal orgány doma, nad nimi často onanoval.

les
zdroj: flickr/ craig Cloutier

Štastie v nešťastí

Hojerove ohavné chute ale stále neutíchali. V Prahe si totiž vyhliadol mladé dievča, ktoré sa práve vracalo zo zábavy. Ladislav ženu zozadu strhol a ťahal ju do parku. Aj napriek tomu, že sa pokúšala bojovať čo jej sily stačili, spod rúk úchyláka sa vymaniť nevedela.

Hojer však zrazu zmenil taktiku a začal ju prehovárať, aby sa spolu vybrali ku nemu domov. Dievča bolo v takom šoku, že s jeho plánom súhlasilo. Neskôr sa však v žene prebral pud sebazáchovy a začala utekať, čo jej sily stačili. Márne. Hojer ju dobehol a rovno sa ňu vrhol.

Z okna ich však zahliadol policajt, ktorý žene pomohol. Ladislav medzitým z miesta činu ušiel a ustráchané dievča si z niekoľkohodinového trápenia nevedelo vybaviť mnoho vecí. Aj napriek tomu, že Hojera konečne zahliadla aj iná osoba, ako jeho mŕtva obeť, v čine ho to neodradilo.

Krčma ho prezradila

Poslednýkrát vraždil v Prahe, 3. októbra 1981. Tentokrát však nešlo o žiadnu tínedžerku. Obeťou bola 51-ročná Anna, ktorú prepadol s nožom v ruke. Vyzliekol z nej oblečenie a pančuchu jej omotal okolo hlavy, aby nebolo počuť jej krik.

Znásilnil ju a ako všetky predchádzajúce obete, aj ju následne zaškrtil. Denník SME uvádza, že Hojer policajtom nechtiac poskytol dôkazy sám. V jednej z krčiem totiž povedal, že mŕtva Anna mala mala okolo seba omotané čierne pančuchy. Práve táto informácia ho prezradila.

K Anninej vražde sa neskôr priznal a rovnaký krok zvolil pri všetkých obetiach. Za svoje činy ho čakal najkrutejší trest – poprava.

Zdroje: kriminalistika.eu, FDB, SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech