Jeff Bezos prišiel za 2 dni o majetok, za ktorý si vieš kúpiť 4 000 luxusných Lamborghini

  • Generálny riaditeľ Amazaonu Jeff Bezos prišiel za dva dni o 8 miliárd amerických dolárov, no aj napriek tomu nemá hlavu v smútku
  • Na svojom konte totiž má približne 181 miliárd dolárov a stále si udržiava titul najbohatšieho muža sveta
bezos
SITA via AP/Charles Krupa
  • Generálny riaditeľ Amazaonu Jeff Bezos prišiel za dva dni o 8 miliárd amerických dolárov, no aj napriek tomu nemá hlavu v smútku
  • Na svojom konte totiž má približne 181 miliárd dolárov a stále si udržiava titul najbohatšieho muža sveta

Kým bežného človeka zarmúti strata čo i len 5 eur, Jeffa Bezosa nezložil na kolená ani pokles majetku o 8 miliárd dolárov v priebehu dvoch dní. Za túto čiastku peňazí by si si bez problémov vedel kúpiť skoro 4 000 kusov Lamborghini Centenario Roadster.

Cena jeho majetku tak poklesla o 4,4%. Pravdou však je, že pre Bezosa, ktorý má na konte približne 181 miliárd dolárov, to bola len bežná pracovná rutinná a aj napriek tomu je stále bohatší, než kedykoľvek predtým.

Amazon žal úspech najmä počas karantény 

Od počiatku pandémie sa cena akcií Amazonu zvýšila o takmer 69 percent, píše Time. Veľa ľudí si totiž dlhé časy v karanténe krátilo napríklad sledovaním televízie a húfne sa obracali na ponuku Amazonu. V tom čase dosiahla spoločnosť trhový strop 1,5 miliárd dolárov a celková hodnota majetku sa tak vyšplhala na sumu 68 miliárd dolárov.

Podľa investorov pokles majetku spôsobilo opätovné doplnenie zásob, ale tiež aj momentálny pokles akcií, informuje Forbes.

Bezos vlastní 11 percent akcií Amazonu, čo mu toho roku umožnilo navýšiť svoj majetok o 68 miliárd dolárov. Stalo sa tak aj napriek tomu, že svojej bývalej manželke MacKenzie Bezos zanechal 36 miliárd dolárov po minuloročnom rozvode.

Ako sme ťa informovali pred dvomi týždňami, MacKenzie je v súčasnosti druhou najbohatšou ženou na svete so sumou 58,6 miliárd dolárov. Prvé miesto v tomto rebríčku patrí dedičke spoločnosti L’Oreal Francoise Bettencourt Meyers, ktorá má na konte 66,3 miliárd dolárov.

bezos
zdroj: SITA via AP/Evan Agostini

Rebríček najbohatších ľudí sveta sa pohol 

Medzi zbohatlíkmi nechýba ani generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk. Prvýkrát v živote obsadil deviatu priečku rebríčka s čistým majetkom 69,1 miliárd dolárov, píše UniLad. Jeho bohatstvo sa od marca takmer strojnásobilo, keď akcie v Muskových spoločnostiach vzrástli o 320%.

Rebríček najväčších zbohatlíkov sveta sa pohol ešte v prvej polovici mesiaca. Mukesh Ambani, indický obchodný magnát a predseda Reliance Industries – práve jeho telekomunikačná spoločnosť Reliance Jio v roku 2020 prilákala investorov, ktorí spoločnosti pomohli miliardami dolárov.

Slovenský gigant ESET urobil nečakaný krok, už nechce mať reklamu na Facebooku. Má jasný dôvod

V apríli spoločnosť Facebook investovala do Reliance Industries 5,7 miliárd dolárov a o pár mesiacov neskôr zainvestovala aj spoločnosť Google so 4,5 miliardami dolárov. To viedlo k nárastu ceny akcií spoločnosti Reliance. Ambani je v súčasnosti siedmym najbohatším človekom na svete a na konte má 71,6 miliárd dolárov, čo je takmer polovica jeho majetku v marci. 

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Steve Ballmer sa dokonca dostal do prvej päťky. V priebehu posledných mesiacov vzrástla hodnota tohto technického gigantu o 47 percent a Ballmer sa tak teší 73,2 miliardám dolárov.

Zdroje: Forbes, UniLad, Time, SEC GOV

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech