Veľká zmena medzi zbohatlíkmi, MacKenzie Bezos bude najbohatšou ženou sveta

  • Bývalá manželka Jeffa Bezosa, MacKenzie Bezos, sa každým dňom môže stať najbohatšou ženou na svete
  • Keby hodnota Amazonu stúpla o viac ako dve percentná, MacKenzie by si vydobyla svoje prvenstvo v rebríčku, v ktorom zatiaľ obsadila druhé miesto
amazon
Instagram/forbesitalia/Unsplash/Chronis Yan
  • Bývalá manželka Jeffa Bezosa, MacKenzie Bezos, sa každým dňom môže stať najbohatšou ženou na svete
  • Keby hodnota Amazonu stúpla o viac ako dve percentná, MacKenzie by si vydobyla svoje prvenstvo v rebríčku, v ktorom zatiaľ obsadila druhé miesto

Jeff Bezos spolu sa so svojou bývalou manželkou MacKenzie nemôžu sťažovať na nedostatok financií. Zatiaľ, čo celý svet dopláca na dôsledky pandémie a ľudia prichádzajú o svoje zamestnanie, cena Amazonu začala prudko stúpať. Bezosova bývala manželka je tak bohatšia o celé desiatky miliárd dolárov.

Začiatkom roku mala MacKenzie na účte 37 miliárd dolárov. V tom čase bola v rebríčku TOP 30 najbohatších ľudí na svete a zároveň bola 5. najbohatšou ženou sveta. Podľa informácií Celebrity Net Worth by mala oddnes MacKenzie figurovať v rebríčku TOP 10 najbohatších ľudí sveta. V tento deň by zároveň mohla získať titul najbohatšej ženy na celom svete.  

MacKenzie sa z piatej priečky dostala na druhú 

Rebríčku najbohatších žien sveta figurovala dedička L’Oreal Francoise Bettencourt-Meyers s 62 miliardami dolárov. Na druhom mieste bola vdova Davida Kocha, Julia Flesher Koch, ktorá mala na konte 60 miliárd dolárov. Tretia priečka patrila Alice Walton, dcére Sama Waltona, ktorý založil Walmart. Jej majetok mal hodnotu 53 miliárd dolárov. Štvrté miesto patrilo investorke Jacqueline Mars.

Piate miesto patrilo MacKenzie Bezos. V čase, keď bol zostavený tento rebríček, mala na účte 37 miliárd dolárov. Dnes sa však odhaduje, že jej konto vzrástlo na sumu 63 miliárd dolárov.

Aktuálny rebríček sa od toho prechádzajúceho príliš nelíši. Aj naďalej mu dominuje Francoise Bettencourt-Meyers s 65 miliárdami dolárov. MacKenzie Bezos však z piatej priečky preskočila na druhé miesto. Podľa Briana Warnera z portálu Celebrity Net Worth však nebude trvať dlho a MacKenzie dobije prvú priečku.

amazon
zdroj: Unsplash/Brian Angelo

„Keď som sledoval nedávny nárast a pokles ich príslušných čistých aktív, predpovedám, že MacKenzie predbehne Francoise, keď jej čistý majetok dosiahne 65,1 miliardy dolárov,“ napísal Warner. Dodal, že na to, aby sa MacKenzie stala najbohatšou ženou sveta, by museli akcie Amazonu dosiahnuť hodnotu 3 255 dolárov. To by predstavovalo 2,3-percentný nárast oproti súčasnej cene.

Warner však poznamenal, že ide o predpoveď, ktorá sa nemusí naplniť. Hodnota Amazonu môže zo dňa na deň ako stúpnuť, tak i klesnúť. MacKenzie však má predpoklad na to, aby sa skutočne stala najbohatšou ženou planéty.

Aj po rozdelení majetku mal Amazon veľkú hodnotu 

Jeff a MacKenzie boli manželmi 26 rokov, keď začiatkom roku 2019 Bezos na Twitteri oznámil rozvod. Iba štyri mesiace po rozvode mali manželia vysporiadaný majetok. Podľa informácií The Guardian MacKenzie žiadala, aby na ňu Jeff prepísal menej ako 20 miliónom akcií Amazonu. Zároveň žiadala, aby mohla sama kontrolovať hlasovacie práva týchto akcií.

Jeffovi zostalo asi 58 miliónov akcií, čo je zhruba 12% z celkového počtu akcií v obehu. V čase, keď MacKenzie dostala svoj podiel, mal Amazon hodnotu približne 35 miliárd dolárov. Počas celého minulého roku bola krivka zobrazujúca hodnotu spoločnosti relatívne stabilná.

Elon Musk a Jeff Bezos budú súťažiť o to, kto z nich dostane ľudí opäť na Mesiac

Niet divu, že Amazon nezložila ani stále pretrvávajúca pandémia koronavírusu. Dôvodom môže byť fakt, že väčšina ľudí strávila dlhé mesiace doma a mnohí potrebné objednávky realizovali prostredníctvom internetových obchodov.

Samotný Amazon na počiatku pandémie zaznamenal mierny nedostatok zásob, informoval The New York Times. Ľudia prejavili zvýšený záujem o komodity, ktoré im mali skrátiť čas trávený doma. Amazon sa tejto novej situácií rýchlo prispôsobil a podopĺňal potrebný tovar.

Zdroje: Celebrity Net Worth, The Guardian, Macro Trends, The New York Times

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech