Jej CEO začínal v McDonald’s. Takýto je príbeh Binance, najväčšej kryptoburzy na svete

  • Binance je najväčšou kryptoburzou na svete
  • Zrejme ťa prekvapí, že vznikla za neuveriteľných 180 dní
  • Jej CEO začínal prípravou burgrov v McDonald’s
binance
cryptoslate.com/mcoins.cz
  • Binance je najväčšou kryptoburzou na svete
  • Zrejme ťa prekvapí, že vznikla za neuveriteľných 180 dní
  • Jej CEO začínal prípravou burgrov v McDonald’s

Ak sa vo svete kryptomien orientuješ, alebo s nimi dokonca obchoduješ, Binance ti predstavovať určite netreba. Ide o najväčšiu kryptoburzu na svete, ktorá za sebou zatiaľ necháva aj konkurenciu ako crypto.com, Coinbase či mnohé iné. Poďme sa preto bližšie pozrieť na to, čo a kto stojí za jej úspechom. 

Od burgrov k Bitcoinu

Príbeh kryptoburzy Binance a jej zakladateľa je priam učebnicovým príkladom toho, ako ti môže jediný deň zmeniť úplne celý život. 

Stalo sa to aj mužovi menom Cao Zhao, ktorý je celosvetovo známy skôr pod pseudonymom CZ. Ako uvádza aj portál Next Big Brand, tento chlapec sa narodil v čínskej provincii Jiangsu v skromných pomeroch. Obaja jeho rodičia boli učitelia a v 80. rokoch sa presťahovali z Číny do kanadského Vancouveru.

Aby CZ pomohol svojim rodičom s výdavkami, rozhodol sa zaobstarať si brigády. Počas dňa pracoval v McDonald’s a obracal hamburgery, no a počas nocí vypomáhal na miestnej čerpacej stanici. 

Binance
zdroj: Flickr/Dan Choi Tien Ao

Vzorný študent

Nepretržité brigády sa však Zhaovi vyplatili, pretože vďaka nim mohol nielen vypomôcť rodičom, ale mohol si tiež dovoliť štúdium informatiky na McGill University v Montreale. Už počas svojich študentských čias vyvinul systém na párovanie obchodných príkazov na tokijskej burze cenných papierov.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Next Big Brand, Decrypt, Binance, Startuptalky, CNBC, Fontech, Gadget 360

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá