J&T aj napriek hroziacej ekonomickej recesii spúšťa výstavbu mrakodrapu Eurovea 2

  • Developerská spoločnosť J&T Real Estate vybrala zhotoviteľa pre hrubú stavbu rozšírenia Eurovea vrátane prvého slovenského mrakodrapu
  • 31.marca si svoju časť prevezme spoločnosť VHS-PS, s.r.o.
2019722_Eurovia3_9467636266 (1)
TASR: Štefan Puškáš
  • Developerská spoločnosť J&T Real Estate vybrala zhotoviteľa pre hrubú stavbu rozšírenia Eurovea vrátane prvého slovenského mrakodrapu
  • 31.marca si svoju časť prevezme spoločnosť VHS-PS, s.r.o.

Zhotovitelia základových dosiek a železobetónových nosných konštrukcií – skeletu – postupne prevezmú stavenisko. VHS-PS, s.r.o. prevezme svoju časť v utorok 31. marca 2020 a následne ostatné časti o niekoľko týždňov združenie Eurovea 2 pozostávajúce z vedúceho člena, spoločnosti Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o. a spoločnosti SYTIQ a. s.

Na stavenisku aktuálne pokračuje realizácia pilót tvoriacich súčasť základov stavby. Spoločnosť Bauer tu pomocou vrtných súprav spolu vyvŕta takmer 1 400 pilót s celkovou dĺžkou bezmála 22 kilometrov.

 „Výstavba rozšírenia Eurovea sa posúva do fázy, v ktorej sa odrazí z úrovne základovej škáry a bude rásť až na úroveň prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower. Proces viacročných príprav v neustálej komunikácii s architektmi, inžiniermi, urbanistami a ďalšími odborníkmi, so zástupcami mesta aj mestských častí, so susedmi aj ostatnou verejnosťou, tak nadobudne svoj vzhľad a štruktúru,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Práce pokračujú aj napriek vírusu

Rešpektujúc šíriacu sa epidémiu koronavírusu práce na všetkých projektoch JTRE pokračujú.

zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Koncom februára boli zavedené na všetkých pracoviskách a stavbách prísne hygienické opatrenia ako zvýšená dezinfekcia a používanie ochranných pomôcok či meranie teploty pri vstupe na stavenisko a mnohé iné. Je možné, že ak sa šírenie vírusu na Slovensku zhorší, budú musieť developeri svoju situáciu prehodnotiť. Zatiaľ sa však stavia.

Prípravné práce na pozemku medzi prvou etapou Eurovea a Mostom Apollo sa začali pred rokom, v polovici marca 2019. Vznikla stavebná jama s rozmermi 300 x 100 metrov a hĺbkou 14 metrov. Samotná výstavba rozšírenia projektu Eurovea sa začala v decembri 2019 ihneď po získaní právoplatného stavebného povolenia.

To, či sa nakoniec najvyšší mrakodrap podľa predstáv JTRE podarí splniť v odhadovanom čase, teraz ťažko povedať. Ekonomická kríza, ktorú finanční analytici predpovedajú, však spôsobuje na pracovnom trhu ale aj v staviteľstve problémy.

Viac čítaj tu>> Ekonomiky budú na boj proti následkom koronavírusu potrebovať fiškálne stimuly

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech