Junior Internet 2015 – prihlás sa aj ty

  • Pre žiakov základných a stredných škôl je opäť vyhlásená súťaž s názvom JUNIOR INTERNET. Je určená tým, ktorí sa zaujímajú o internet – avšak nie len o „surfovanie“. Tento rok pôjde už o 10. ročník zaujímavej a obľúbenej súťažnej konferencie na Slovensku!
image_1423489332.png
  • Pre žiakov základných a stredných škôl je opäť vyhlásená súťaž s názvom JUNIOR INTERNET. Je určená tým, ktorí sa zaujímajú o internet – avšak nie len o „surfovanie“. Tento rok pôjde už o 10. ročník zaujímavej a obľúbenej súťažnej konferencie na Slovensku!

 

Aj ty sa môžeš stať jedným z mladých internetových tvorcov! Zaujíma ťa tvorba stránok, blogov, grafiky, aplikácií či textov? Prihlás sa do jednej zo siedmich súťažných kategórií Junior Internet so svojim projektom a ukáž čo je v tebe! Novinkou v roku 2015 je kategória JuniorBLOG, v ktorej sa hodnotí predovšetkým myšlienka, originalita a forma podania (napr. blogy, fotoblogy, videoblogy…).

Od 16.1.2015 je na webovej stránke projektu Junior Internet (JI) www.juniorinternet.sk spustená registrácia internetových projektov žiakov základných a stredných škôl zo Slovenska. So svojimi webovými projektmi sa môžete registrovať  do 20. 2. 2015.

 

 

Junior Internet sa už uskutoční počas mesiaca knihy a internetu v dňoch 27. – 28. marca 2015 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. 

Pre súťažný ročník JI 2015 sú vyhlásené nasledovné súťažné kategórie:

 

JuniorWEB– do kategórie môžete prihlasovať vlastné webové stránky, webové aplikácie, vlastné CMS umiestnené na internete, ktoré ste vyvinuli/naprogramovali.

JuniorBLOG (novinka)– do kategórie môžete prihlasovať vlastné blogy, fotoblogy, videoblogy, teda stránky/kanály, kde sa nachádza Váš jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.

JuniorDESIGN – do kategórie môžete prihlasovať grafické návrhy webových stránok, aplikácií, plagátov, korporátny dizajn a akékoľvek iné elektronické grafické práce umiestnené na internete (raster/vektor/3D).

 

 

JuniorTEXT – do kategórie môžete prihlasovať texty na vyhlásenú tému  “Kto vlastne som? Európan, Slovák alebo oboje?“. Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.

JuniorERB – do kategórie môžete prihlasovať webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na internete so špecifickým obsahom. Kategória je určená službám pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či štátnu a verejnú správu.

JuniorAPP– do kategórie môžete prihlasovať funkčné mobilné aplikácie pre tablety a smartfóny.

JuniorLEARN– do kategórie môžete prihlasovať nekomerčné webové stránky poskytujúce vzdelávací obsah, web určený pre výučbu s hodnoverným obsahom, tzv. e-learningové projekty.

 

Práve Junior Internet 2015 sa môže stať tvojim odrazovým mostíkom do IT sveta. Súťaže sa každoročne zúčastnia tí najlepší mladí informatici, blogeri a autori webu z celého Slovenska. Staň sa aj TY jedným z nich! 

Viac na: http://juniorinternet.sk/

 

 

 

 

zdroj: TS Juniorinternet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech