Káder Slovana má hodnotu viac ako 12 miliónov eur. Zarobiť na ňom chcú aj Slováci

  • Celková trhová hodnota hráčov Fortuna ligy je viac ako 61 miliónov eur
  • Aspoň jeden zápas sa v minulej sezóne objavil na približne 625-tisíc tiketoch stávkovej kancelárie Fortuna, ktorých hodnota bola okolo 2,9 milióna eur
  • Tipéri veria najviac práve majstrovskému Slovanu Bratislava
fortuna liga nahlad
fortuna
  • Celková trhová hodnota hráčov Fortuna ligy je viac ako 61 miliónov eur
  • Aspoň jeden zápas sa v minulej sezóne objavil na približne 625-tisíc tiketoch stávkovej kancelárie Fortuna, ktorých hodnota bola okolo 2,9 milióna eur
  • Tipéri veria najviac práve majstrovskému Slovanu Bratislava

Po krátkej prestávke sa už túto sobotu, 20. júla, začína úvodné kolo najvyššej futbalovej súťaže, ktorou je Fortuna liga. Zapojí sa do nej 12 mužstiev a na trávnikoch sa opäť predvedú veľké mená.

Najdrahším hráčom, ktorým je Andraž Šporar za približne 4 milióny eur, sa môže pochváliť favorit z Tehelného poľa. Celková trhová hodnota hráčov Fortuna ligy pritom predstavuje viac ako 61 miliónov eur.

Najhodnotnejším kádrom disponuje ŠK Slovan Bratislava, ktorého trhová hodnota predstavuje podľa Transfermarkt.de až 12,05 milióna eur. Hneď za ním sa nachádza DAC Dunajská Streda s trhovou hodnotou 7,88 milióna eur. Prehľad hodnoty hráčov zvyšných klubov Fortuna ligy pre túto sezónu nájdeš v tabuľke.

Futbalový klub Priemerný vek hráčov Celková trhová hodnota (v mil. eur)
Slovan Bratislava 24,8 12,05
DAC Dunajská Streda 21,8 7,88
MŠK Žilina 22,5 7,4
AS Trenčín 22,6 6,35
MFK Ružomberok 23 5,73
Spartak Trnava 24,4 4,4
MFK Zemplín Michalovce 22,4 4,05
SKF Sereď 27,1 3,5
FK Senica 23,8 3,45
FC Nitra 23,3 2,53
FC ViOn Zlaté Moravce 26,7 2,28
FK Pohronie 25,7 2,08

Do 27. ročníka najväčšej futbalovej ligy na Slovensku, ktorá vznikla ešte v roku 1993, pribudne aj nováčik – FK Pohronie, ktoré splnilo všetky podmienky pre štart v najvyššej lige. Víťaz druhej ligy z predchádzajúcej sezóny odohrá svoje domáce zápasy na štadióne v Žiari nad Hronom, takže by nemalo byť o divákov núdza.

Fortuna liga 2019/2020 sa bude hrať opäť rovnakým systémom ako v uplynulých dvoch sezónach. Titul majstra Slovenska bude v novej sezóne obhajovať ŠK Slovan Bratislava, ktorý je najúspešnejším futbalovým klubom na Slovensku. Favoritmi na titul sú okrem „belasých“ aj FC DAC 1904 a MŠK Žilina. Tradične veľkú pozornosť futbalových fanúšikov pritiahne aj povestné derby medzi Slovanom a Spartakom Trnava.  Zaujímavý môže byť takisto aj súboj o udržanie sa v najvyššej súťaži.

zdroj: tasr

Po 22-kolovej základnej časti sa súťaž rozdelí na dve časti po šesť tímov. Od prvého do šiesteho miesta budú hrať tímy o titul a od siedmeho po dvanáste o udržanie sa v súťaži. Víťaz Fortuna ligy postúpi do 1. predkola Ligy majstrov UEFA a tímy, ktoré obsadia 2. a 3. miesto, postúpia do 1. predkola Európskej ligy.

Tipéri sa už môžu chystať na najatraktívnejšie zápasy

Práve pri tejto príležitosti si prídu na svoje aj tipéri, ktorí v minuloročnej sezóne najviac verili majstrovskému Slovanu Bratislava. Aspoň jeden zápas sa v minulej sezóne objavil približne na 625 000 tiketoch stávkovej kancelárie Fortuna, ktorých hodnota bola okolo 2 900 000 €.

„Najatraktívnejšie zápasy z hľadiska stávkovania sú zápasy na favoritov. Aj preto sa do TOP 10 najtipovanejších zápasov sezóny dostal Slovan až osemkrát, Dunajská Streda a Trenčín raz. Z desiatich najtipovanejších zápasov nevyšiel tipujúcim len zápas 4. kola Slovan – Nitra (1:1). Najviac tipujúci stavili na zápas úvodného kola Zlaté Moravce – Slovan 1:4,“ objasňuje Peter Vida, Senior Bookmaker Fortuny.

Sú za nízkou sledovanosťou časté zmeny v kádroch?

Mierne v minulom roku stúpla aj návštevnosť zápasov. Základnú časť navštívilo skoro 300 000 ľudí. Podobný úspech pritom ligové zápasy zožali aj u televíznych divákov. Len na RTVS si zápasy základnej časti pozrelo približne 303 000 fanúšikov.

futbal
zdroj: pixabay

Priemerná návštevnosť dosiahla 2 324 ľudí na jeden futbalový zápas, čo aj napriek miernemu rastu nie je veľmi optimistické číslo. „Nízke návštevy spôsobuje fakt, že väčšina našich klubov zmení počas zimnej prestávky takmer polovicu mužstva, po roku prakticky celé mužstvo a fanúšik ani nemá možnosť poriadne spoznať hráčov svojho klubu,“ uvádza Vida.

Rekordná sezóna

Minuloročná sezóna prekvapila divákov rekordným počtom gólov, ktorých padlo celkovo 552, pričom priemerný počet gólov na zápas bol 2,875 góla. Poslednou sezónou s podobným úspechom, kedy bolo na zápas 2,861 góla, bola Fortuna liga 2000/2001. Vyššia gólová úspešnosť počas zápasov sa však stala trendom aj v posledných 5 sezónach, kedy sa priemerný počet gólov zaradil podľa štatistík do rebríčka TOP 10. Veríme však, že ani tento rok nebudú fanúšikovia sklamaní.

Pozri si prvé zápasy už túto sobotu

Už túto sobotu sa tak začne nová sezóna Fortuna ligy, ktorú bude vysielať nielen RTVS, ale aj Orange Sport. Prvý sobotňajší zápas medzi MFK Zemplín Michalovce a MŠK Žilina bude možné sledovať v živom vysielaní RTVS o 18.00 h, pričom druhý duel medzi FK Pohronie a ŠK Slovan Bratislava odvysiela Orange Sport o 20.00 h. Aj diváci pri televíznych obrazovkách sa tak môžu tešiť na napínavé zápasy a boj o titul, ktorý bude obhajovať tím „belasých“.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK