Kanadská provincia ide počas koronakrízy príkladom, kúpila hotel a bývajú v ňom ľudia bez domova

  • Mesto Victoria sa rozhodlo investovať do nákupu hotela Comfort Inn
  • Priestory budú využité ako bývanie pre ľudí bez domova
kanada
Unsplash/Denise Jans, Twitter/ Lisa Helps, BC Housing
  • Mesto Victoria sa rozhodlo investovať do nákupu hotela Comfort Inn
  • Priestory budú využité ako bývanie pre ľudí bez domova

Viac ako 200 ľuďom zabezpečila vláda provincie British Columbia strechu nad hlavou počas koronakrízy. Okrem toho, že v hoteli, ktorý odkúpilo mesto Victoria, nájde útočisko počas pandémie každý, kto prišiel o svoj domov, zabezpečila tým prácu aj pre hotelových pracovníkov, ktorí museli byť kvôli COVID-19 prepustení.

Starostka mesta Victoria, Lisa Helps o tomto kroku povedala: „Je to značná investícia do našej komunity. Poskytne bývanie tým, ktorí ho najviac potrebujú.“ Dodala, že každý bude mať prístup k službám, jedlu, zdravotnej starostlivosti i liečbe závislostí. 

Nejde pritom o prvé zariadenie, na podobné účely využívajú tiež bývalý motel Raffles Inn v meste Prince Rupert. Do roku 2021 bude mať táto budova kapacitu 35 miest a bude slúžiť ako dočasný prístrešok pre ľudí v núdzi.

Tieto nákupy sú súčasťou celonárodnej stratégie zacielenej na výstavbu 3 300 bytových jednotiek pre ženy, deti, seniorov, študentov, rodiny s nízkymi príjmami i ľudí bez domova. 

„Ľudia bez domova často nemajú prístup k službám a podpore, ktoré potrebujú. Lekárska starostlivosť a sociálna podpora im pomôžu vrátiť sa z ulice k trvalému bývaniu,“ povedal v spojitosti s pomocou ľuďom v núdzi Shane Simpson, minister sociálneho rozvoja a znižovania chudoby.

Zdroje: goodnewsnetwork.org, bchousing.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech