Kanye West nebude americkým prezidentom. Vzdal to, v prieskume mal 2 %

  • Úmysel speváka kandidovať za prezidenta USA nevydržal dlho
  • Spevák podnikol prvé kroky smerujúce ku kandidatúre, no člen jeho volebného štábu informoval, že to umelec vzdal
  • Westove šance stať sa prezidentom neboli veľké, v najnovšom prieskume získal 2 %
West
TASR/AP,Michael Wyke
  • Úmysel speváka kandidovať za prezidenta USA nevydržal dlho
  • Spevák podnikol prvé kroky smerujúce ku kandidatúre, no člen jeho volebného štábu informoval, že to umelec vzdal
  • Westove šance stať sa prezidentom neboli veľké, v najnovšom prieskume získal 2 %

Politické ambície amerického speváka a podnikateľa Kanyeho Westa nežili dlho. Spevák pred nedávnom oznámil, že sa chce uchádzať o kreslo prezidenta Spojených štátov ako nezávislý kandidát. Neprešli ešte ani dva týždne a už zmenil názor, pre web Intelligencer to potvrdil člen Westovho volebného tímu Steve Kramer.

Spevák ohlásil svoju kandidatúru prostredníctvom príspevku na Twitteri 5. júla 2020. „Musíme teraz uskutočniť prísľub Ameriky tým, že budeme veriť Bohu, zjednotíme našu víziu a budeme budovať našu budúcnosť. Kandidujem za prezidenta Spojených štátov,“ napísal vtedy. Myšlienka kandidovať ho vraj mala napadnúť počas sprchovania a považuje ju za božiu vôľu.

V rozhovore pre americký Forbes Kanye tvrdil, že sa pri riadení krajiny chce inšpirovať vymyslenou krajinou z filmu Čierny Panter, Wakandou. Okrem toho sa čitatelia mohli dozvedieť, že spevák považuje očkovanie za nebezpečné a prostredníctvom neho môžu ľudom vpichnúť čip. 

Kritici Westa okamžite tvrdili, že svoju kandidatúru nemyslí vážne a ide mu v skutočnosti len o pozornosť. Bulvárny portál TMZ priniesol informáciu, podľa ktorej rozhodnutie kandidovať bolo podľa spevákovej rodiny spôsobené epizódou bipolárnej choroby, ktorou umelec trpí.

West prvé kroky k tomu, aby sa stal prezidentom, podnikol. Spevák najal volebný tím, ktorý mal zohnať dostatočný počet podpisov, aby mohol byť zapísaný na kandidátnu listinu v štátoch Florida a Južná Karolína.

Do tímu sa navyše hlásilo aj veľa dobrovoľníkov, ktorí boli nadšení umelcovou víziou. „Mali sme neuveriteľnú podporu, aby sme ho dostali na kandidátnu listinu,“ povedal Kramer pre Intelligencer.

Samotný Kramer nešpecifikoval, prečo West vycúval. Konečný termín na preloženie popisov na zaradenie na kandidátnu listinu vo Floride uplynie dnes 15. júna. „Nemám čo povedať o Kaneymu, či už dobré alebo zlé. Každý má svoje osobné rozhodnutia o tom, prečo spravili také rozhodnutia. Kandidovať za prezidenta je jedno z najťažších rozhodnutí, ktoré môže niekto na tejto úrovni prijať,“ uviedol Kramer

V prieskume mal West len dve percentá

Spevák spočiatku podporoval Donalda Trumpa v boji o republikánsku nomináciu, neskôr aj ako prezidentského kandidáta, teraz rozhodnutie zmenil a chcel sa postaviť proti nemu a demokratickému nominantovi Joeovi Bidenovi.

V najnovšom prieskume spoločnosti Redfield & Wilton Strategies uskutočnenom na vzorke 2 000 registrovaných voličov mal West len 2 %, informoval o tom hudobný magazín SPIN.

V prieskume pracovali s dvoma variantmi, jednej bez speváka, kde viedol demokratický nominant Joe Biden so 48 % a súčasný prezident Donald Trump dosiahol 40%.

V druhej variante, kde započítali speváka, zostali čísla Bidena rovnaké Trump klesol na 39%.

Zdroje: Intelligencer, Forbes, SPIN, TMZ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech