Kaštiele, kopec a megafirmy. S autobusárskym barónom blízkym Pellegrinimu sa spájajú obrovské majetky

  • Adrián Polóny stojí za megafirmou SAD Zvolen a má blízko k Petrovi Pellegrinimu
  • S jeho menom či firmami sa spájajú obrie majetky
Peter Pellegrini a autobusy zo SAD Zvolen
  • Adrián Polóny stojí za megafirmou SAD Zvolen a má blízko k Petrovi Pellegrinimu
  • S jeho menom či firmami sa spájajú obrie majetky

Ešte donedávna bolo meno Adriána Polónyho skloňované najmä s významnými slovenskými dopravnými  firmami a s nadsádzkou sa o biznismenovi  hovorilo ako o „autobusárskom barónovi“.

Slovné spojenie síce môže vyvolať úsmev, no je viac-menej trefné. V súčasnosti sa ale o Polónym čoraz častejšie hovorí v súvislosti s aktívnou politikou a nadchádzajúcimi župnými voľbami.

Polóny totiž na jeseň zabojuje o kreslo šéfa Banskobystrického samosprávneho kraja a snaží sa vystriedať v lukratívnej funkcii dosluhujúceho Jána Luntera. Šéf „autobusárskeho klanu“ má ale kontakty aj vo vrcholovej politike. Často je totiž spájaný s expremiérom a šéfom Hlas-SD Petrom Pellegrinim.

A ak je Polóny akýmsi moderným „barónom“ – podnikateľom, netreba zabudnúť aj na obrovské majetky, ktoré sú spájané nielen s jeho menom, ale aj firmami, za ktorými stojí. 

Startitup sa rozhodol na tieto majetky posvietiť a zmapovať, ktoré lukratívne nehnuteľnosti či pozemky sú spájané práve s neoficiálnym kráľom slovenského autobusárskeho biznisu.

Autobusársky barón

Samotný Polóny v súčasnosti vystupuje vo viacerých akciovkách a eseročkách. Asi najdôležitejším podnikateľským trojlístkom sú tri firmy, v ktorých zastupuje vysoké funkcie.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: ORSR, ORSR, Finstat, Denník N, Finstat, Finstat, ZBGIS, ZBGIS, ZBGIS, Pravda, SAD Zvolen, Plus 7 Dní, Topky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá