Kauza detského gangu z Miloslavova: Advokát nechápe, o čom prokurátor hovorí, policajti stále pracujú

  • Bratislavská prokuratúra informovala, že vyšetrovanie je ukončené
  • Advokát hovorí, že ešte neskončilo
  • Policajti teraz robia prepisy rozhovorov
Polícia Slovenskej republiky
Ilustračný obrázok, TASR/Roman Hanc
  • Bratislavská prokuratúra informovala, že vyšetrovanie je ukončené
  • Advokát hovorí, že ešte neskončilo
  • Policajti teraz robia prepisy rozhovorov

V polovici minulého týždňa obletela celé Slovensko informácia, že vyšetrovanie prípadu jedenásťročnej opitej a zbitej školáčky z Miloslavova je ukončené.

Startitup však teraz zistil, že všetko je inak a táto informácia sa nezakladá na pravde. Informáciu o tom, že vyšetrovanie stále pokračuje, nám potvrdil hovorca bratislavskej polície aj advokát obvinenej Ely.

Ide o prípad, ktorý sa stal na druhý deň nového roka 2022. 11-ročnú Andreu skupina tínedžerov, ktorí si hovoria aj Ghetto z Miloslavova, brutálne zbila, násilím opila a vyzliekla.

Zvrhlosti sa odohrali v opustenom areáli družstva v Miloslavove. Opitú Andreu si celý čas nakrúcali na mobil, pričom tieto zábery potom posielali svojim kamarátom.

Tínedžeri najskôr tvrdili, že Andreu niekto olúpil, no neskôr sa ukázala celkom iná verzia. V Miloslavove detský gang pôsobil vraj už dlhšie. Po prevalení kauzy sa síce na nejaký čas stiahol, no ako Markíza nedávno informovala, tínedžeri sa opäť sa začali stretávať. Dvaja chlapci z partie skočili na pár mesiacov v diagnostickom centre.

Ukončené vyšetrovanie?

Hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave minulý týždeň v stredu informoval tvnoviny.sk, že polícia už kauzu detského gangu v Miloslavove nevyšetruje.

„Vyšetrovanie bolo už ukončené a vykonáva sa preštudovanie vyšetrovacieho spisu s oprávnenými osobami,“ povedal v Juraj Chylo, hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava, s tým, že okrem maloletej E. N. nebolo v uvedenom trestnom konaní vznesené obvinenie. Zároveň bola vykonaná zmena právnej kvalifikácie skutku na prečin ublíženia na zdraví.

Hovorca prokuratúry pokračoval aj s ďalšími informáciami v sledovanom prípade. „Zo znaleckého dokazovania znalcom z odboru zdravotníctva, odvetvia psychiatria, vyplynulo, že u maloletej poškodenej A. N. sa vplyvom skutku rozvinula porucha prispôsobenia (adaptačná porucha), ktorá je závažným duševným ochorením, ktoré vzniklo v príčinnej súvislosti s traumatizujúcou udalosťou a je potrebné ju posúdiť ako ťažkú ujmu na zdraví,“ uviedol hovorca prokuratúry Juraj Chylo dôvody, pre ktoré bol prípad prerkvalifikovaný. 

Policajti aj advokát o ukončenom vyšetrovaní nevedia

Lenže Startitup teraz zistil, že hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave zrejme nemal dobré informácie. Advokát hlavnej aktérky Ely pre Startitup reagoval s údivom v hlase.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá