Kauza Očistec: Policajný exprezident Gašpar sa dostane na slobodu a spolu s ním aj štvorica ďalších

  • Bývalého policajného prezidenta v piatok prepustia z väzby
Ilustračný obrázok
  • Bývalého policajného prezidenta v piatok prepustia z väzby

Počas akcie Očistec bolo minulý rok zadržaných niekoľko členov policajného zboru spolu s policajným exprezidentom Tiborom Gašparom. Nielen jeho, ale aj štyri ďalšie osoby majú v piatok po roku prepustiť z väzby.

V piatok sa nadýchnu slobody

Na slobodu sa teda okrem Tibora Gašpara dostane aj exšéf NAKA Peter Hraško, bývalý riaditeľ korupčnej jednotky Róbert Krajmer aj bývalý policajný funkcionár Marián Zetocha a bývalý zástupca riaditeľa Národnej finančnej jednotky Milan Mihálik, informujú Aktuality.

„Senát 5T Najvyššieho súdu v zložení JUDr. Peter Hatala, JUDr. Martin Bargel a JUDr. Peter Štift na neverejnom zasadnutí (4. 11. 2021) zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora ÚŠP GP SR vo veci obvineného PaedDr. Tibora G. a spol. podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 26.10.2021, ktorým bolo okrem iného rozhodnuté aj o zamietnutí návrhu prokurátora na predĺženie lehoty väzby u obvinených PaedDr. Tibora G., Mgr. Róberta K., JUDr. Petra H., Mgr. Mariána Z. a Mgr. Milana M. stíhaných pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny podľa § 296 Tr. zák. a iné.

Senát dospel k záveru, že napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu je vydané v súlade so zákonom a nezistil u obvinených zákonné dôvody na predĺženie lehoty väzby, ktorá im končí 5. novembra 2021,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Polícia v rámci akcie Očistec ešte v novembri 2020 zadržala viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Obvinení boli napríklad bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K.

Zdroj: aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie