KAUZA Učiteľ: Civel na nás na WC, hladkal ma po vlasoch. Žiačka učiteľa zo Slovenského Grobu prehovorila

  • Startitup upozornil na údajné obťažovanie žiačok na škole v Slovenskom Grobe
  • Ozvala sa bývala žiačka, ktorá správanie učiteľa opísala
školská lavica
Ilustračná foto, TASR/Milan Kapusta
  • Startitup upozornil na údajné obťažovanie žiačok na škole v Slovenskom Grobe
  • Ozvala sa bývala žiačka, ktorá správanie učiteľa opísala

V utorok Startitup otvoril kauzu základnej školy v Slovenskom Grobe. Dlhé roky tam totiž vyučuje učiteľ dejepisu a informatiky, ktorého rodičia vinia z obťažovania svojich detí. Za účelom vyriešenia tohto „problému“ sa dokonca po viacerých apeloch zo strany rodičov začiatkom októbra konalo aj stretnutie s vedením školy. 

Odzneli na ňom skutočne zarážajúce informácie. Bývalý učiteľ náboženstva mal podľa viac ako desiatky svedeckých výpovedí detí, rodičov či dokonca vlastných kolegov obťažovať maloleté dievčatá.

Podľa zainteresovaných sa mal žiačok ôsmeho a deviateho ročníka na hodinách nevhodne dotýkať, flirtovať s nimi, zatvárať sa s nimi v kabinete, sledovať ich cez kamery či otravovať na toaletách. Po stretnutí rodičov s vedením školy sa riaditeľ rozhodol poslať učiteľa na dovolenku. Po týždňovej odmlke sa však do školy vrátil.

Zaujímavo až absurdne znie vyriešenie celého problému. Podľa rodičov nemôže viac učiteľ učiť žiačky ôsmeho a deviateho ročníka, nijak ich kontaktovať ani volať k sebe do kabinetu. „Riaditeľ mu zakázal učiť naše deti a volať ich pod akoukoľvek zámienkou do kabinetu,“ prezradil nám človek z prostredia školy.

Od riaditeľa dostal údajne pedagóg napomenutie, no na škole bez ďalšieho postihu učí naďalej. „Všetci to tu vedia, spýtajte sa učiteliek, ktoré kvôli nemu odchádzajú,“ reagoval jeden z rodičov pred školou na otázky reportérky Startitup. 

škola, deti, Slovenský Grob
zdroj: SIU/Barbora Plávalová

Podľa riaditeľa školy Františka Suchoňa je celá kauza vyriešená. Pri našej návšteve školy totiž priznal, že tento problém v októbri síce riešili, avšak podľa neho sa nepodarilo nič preukázať. Školu sme žiadali aj o oficiálne stanovisko k údajnému obťažovaniu. Na naše otázky zatiaľ nereagovali. 

Predtým, ako sme o celej kauze informovali, sa reportéri skontaktovali aj s bývalými žiačkami základnej školy. Jedna z nich sa so súhlasom svojej matky, vzhľadom na jej vek, rozhodla o obťažovaní, ktoré na škole pred troma rokmi zažila, prehovoriť. Bývalá žiačka školy, ktorá si neželá byť menovaná, opísala nielen učiteľovo správanie smerom k dievčatám, podľa jej slov to totiž na škole nemali ľahké ani chlapci.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: slovensky-grob.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá