KAUZA Učiteľ: Prehovorili matky obťažovaných dievčat. Naše dcéry sa boja chodiť do školy, tvrdia

  • Po prevalení problému s obťažovaním dievčat na základnej škole v Slovenskom Grobe prehovorili ich matky
  • Zarazil ich postoj riaditeľa či starostu obce
škola učitelia žiaci
Fotografia je ilustračná FOTO TASR - Roman Hanc
  • Po prevalení problému s obťažovaním dievčat na základnej škole v Slovenskom Grobe prehovorili ich matky
  • Zarazil ich postoj riaditeľa či starostu obce

Reportéri Startitup sa stretli s matkami obťažovaných dievčat. Žiačky základnej školy v Slovenskom Grobe mal podľa desiatok svedeckých výpovedí učiteľov, rodičov, ako aj samotných detí obťažovať pedagóg.

Rodičia aj dievčatá tvrdia, že učiteľ dejepisu a informatiky sa ich nevhodne dotýkal, zatváral sa s nimi v kabinete, flirtoval s nimi či chodil za nimi na WC. Dve učiteľky, ktoré sa svojich zverenkýň zastali, dali výpoveď.

Potom ako Startitup poukázal na správanie učiteľa, ktoré pohoršuje žiačky základnej školy, začali konať policajti. „Vo Vami uvedenom prípade Vás informuje, že doposiaľ Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Pezinku neeviduje v súvislosti s týmto prípadom žiadne trestné oznámenia, ale na základe novinárskej otázky sa začali týmto prípadom zaoberať,“ napísala Silvia Šimková z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave.

Podľa informácií od rodičov, s ktorými sme sa stretli, sa má obťažovanie týkať takmer 20 dievčat vo veku 13 – 15 rokov. O nevhodnom správaní bývalého učiteľa náboženstva sa reportérke krátko po prevalení kauzy zdôverila bývalá žiačka. Podľa jej slov táto situácia na škole pretrváva už niekoľko rokov a je, takpovediac, „verejným tajomstvom“.

Rodičia boli zo začiatku opatrní a s novinármi nechceli komunikovať, no s hromadiacimi sa svedeckými výpoveďami sa posilnila aj ich odvaha. Počas niekoľkohodinového rozhovoru sa reportérke zverili s tým, čomu museli ich dievčatá v škole čeliť, ako sa k celej veci stavia vedenie školy, ale aj s vlastnými skúsenosťami o bagatelizovaní obťažovania na Slovensku.

Ich identitu z dôvodu ochrany, ako aj pretrvávajúceho strachu o vlastnú povesť či konfrontáciu ich detí redakcia nebude zverejňovať. No aby ich slová nabrali váhu, rozhodli sa nám poskytnúť iniciály ich mien.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: zssmsslovgrob.edupage.org

Najnovšie videá

Trendové videá