KAUZA Učiteľ: Slizké správanie pedagóga voči mladým žiačkam si všimla školská inšpekcia

  • V kauze údajného obťažovania detí nastal posun
  • Polícia avizuje ukončenie vyšetrovania
  • Školská inšpekcia potvrdila učiteľovo nevhodné správanie
miklosko
Na fotografii je logo Štátnej školskej inšpekcie, vchod do školy v Slovenskom Grobe a komisár pre deti Jozef Mikloško, ssi.sk, SIU, TASR/Pavol Zachar
  • V kauze údajného obťažovania detí nastal posun
  • Polícia avizuje ukončenie vyšetrovania
  • Školská inšpekcia potvrdila učiteľovo nevhodné správanie

Začiatkom decembra 2022 portál Startitup poukázal na kauzu údajného obťažovania detí na Základnej škole v Slovenskom Grobe. Aj po štyroch mesiacoch od prevalenia kauzy sa nám do redakcie ozývajú ľudia s novými informáciami o prípade. 

Pedagóg mal podľa trestného oznámenia, ktoré podali rodičia detí, obťažovať dievčatá vo veku od 13 do 15 rokov. Rodičia opisujú, že sa ich mal nevhodne dotýkať, flirtovať s nimi, zatvárať sa s nimi do kabinetu, vyhrážať sa im políciou či dokonca chodiť za nimi na WC.

 

Po mesiacoch od prevalenia informácie sme zisťovali, ako v prípade pokročila polícia, štátna školská inšpekcia, a vyžiadali sme si aj stanovisko komisára pre deti, ktorý sa s rodičmi osobne stretol. 

Napriek prebiehajúcemu vyšetrovaniu policajti tvrdia, že trestné stíhanie vo veci nezačali a v prípade zatiaľ nikoho neobvinili. „V súvislosti s Vami uvedeným prípadom policajti Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku vykonali 17 výsluchov. Vyšetrovanie je v štádiu pred ukončením. V predmetnej veci doposiaľ nebolo začaté trestné stíhanie,“ reagovala pre Startitup Silvia Šimková z Krajského policajného riaditeľstva v Bratislave.

Inšpekcia priznala, že k nevhodnému správaniu na škole dochádza

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá