Kauza Vírus: Šedá eminencia a muž, ktorý mal blízko k politikom. Toto je príbeh obvineného Gučíka

  • V rámci akcie Vírus NAKA zadržala 17 osôb
  • Jedným z nich je aj podnikateľ a bývalý herec Michal Gučík
  • Startitup zmapoval jeho príbeh
Michal Gučík
TASR/Štefan Puškáš
  • V rámci akcie Vírus NAKA zadržala 17 osôb
  • Jedným z nich je aj podnikateľ a bývalý herec Michal Gučík
  • Startitup zmapoval jeho príbeh

Slovensko v utorok ráno obletela správa o veľkej akcii NAKA. Muži zákona zasahovali v súvislosti s vyšetrovaním Vojenského spravodajstva. Akcia s krycím názvom Vírus má byť podľa našich informácií zameraná na bývalého šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

Avšak celkovo sa má týkať až 17 ľudí, medzi ktorými je aj Michal Gučík. Ten je momentálne podľa Aktualít obvinený z prania špinavých peňazí.

Gučík je známy ako niekdajší riaditeľ televízie TA3, bývalý herec, ale tiež býva označovaný ako lobista, ktorý sprostredkoval stretnutie Maroša Žilinku s Richardom Sulíkom pred verejným vypočutím na post generálneho prokurátora. O Gučíkovi sa pritom vie, že je priateľom generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Startitup tak zmapoval príbeh vplyvného muža, ktorý mal vždy blízko k politikom.

Od herca k vplyvnému podnikateľovi

Michala Gučíka kedysi Slováci poznali najmä ako herca. Zviditeľnil sa v televíznych filmoch ako Výlet do mladosti, Posledná zastávka či Portrét Doriana Greya, to sa písali 80. roky.

V 90. rokoch si Gučík spoločne s ďalšími známymi slovenskými hercami zahral aj v erotickom filme Vášnivé známosti. Tam sa objavila aj Zuzana Fialová, Katarína Brychtová či napríklad Miroslav Noga.

Michal Gučík
zdroj: Reprofoto: Youtube/Dennis Kinski

Neskôr sa Gučík viac profiloval ako podnikateľ, v rokoch 2010 až 2012 tiež zastával post generálneho riaditeľa televízie TA3. Gučíkovo podnikanie sa týka oblasti marketingu a reklamy. V tejto sfére sa začal angažovať už v deväťdesiatych rokoch cez agentúru Roko, čo je skratka pre Reklama okolo Košíc, píše Plus 7 dní.

V tej dobe sa mal zoznámiť s nebohým exministrom dopravy a košickým oceliarskym magnátom Alexandrom Rezešom, Roko mala pre Rezešove Východoslovenské železiarne pracovať na opulentnej volebnej kampani pre HZDS v roku 1998.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Denník N, Plus 7 dní, Denník N, Plus Jeden Deň, Aktuality, Archív Startitup, Pravda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá