Kdekoľvek budeš, uvidíš Instagram či TikTok profily ľudí okolo teba. Slováci idú svojou aplikáciou dobyť aj Ameriku

  • Aplikácia WHOO žne na Slovensku veľký úspech
  • Aktuálne pripravuje aj na expanziu do ďalších krajín
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/freestocks,Instagram/vidadu_space
  • Aplikácia WHOO žne na Slovensku veľký úspech
  • Aktuálne pripravuje aj na expanziu do ďalších krajín

Presťahoval si sa do nového mesta, kde nikoho nepoznáš? Možno ti v nadväzovaní nových priateľstiev pomôže slovenská aplikácia WHOO .

Uspieť chcú aj v Amerike

Ak si podobný názov nikdy predtým nepočul, radi ti o ňom povieme viac. O aplikácii by si mal vedieť hneď z dvoch dôvodov. Po prvé, správnych kontaktov nikdy nie je dosť. Po druhé o aplikácii budeme pravdepodobne v budúcnosti ešte počuť a nie je na škodu poznať jej pozadie. WHOO sa totiž aktuálne pripravuje na expanziu do ďalších krajín.

Tím sa preto venuje ďalšiemu dolaďovaniu a testovaniu produktu. Cieľom tvorcov je americký trh, na ktorý sa aktuálne pripravujú v rámci svojich dlhodobých plánov. Aj preto aktuálne hľadajú nové posily do programátorských tímov, ktorým ponúkajú nadštandardnú finančnú odmenu a prostredie rozrastajúceho sa startupu.

„Veríme, že pri plánovaných stretnutiach v USA počas tohto roka vyvoláme záujem investorov, ktorí by nám pomohli vstúpiť na tento mimoriadne náročný, no obrovský trh,“ hovorí Daniel Čačala, ktorý je jedným z tvorcov.

„Na túto výzvu sa tešíme a vstupujeme do nej s vyhrnutými rukávmi, pripravení bojovať o tento trh nielen so súčasnou funkcionalitou appky, ale tiež s vylepšeniami, ktoré chystáme. Veríme, že vďaka zodpovednej príprave a podpore môžeme byť ďalšou slovenskou firmou, ktorá uspeje na americkom kontinente,” dopĺňa.

Nápad vznikol spontánne

Tento efektný networkingový nástroj už dnes využíva cez 115-tisíc ľudí. Tvorcovia dokonca objasnili, že že vďaka ich appke používatelia spoznali svojho súčasného partnera či našli nových kamarátov. Nápad na vznik aplikácie však prišiel úplne spontánne.

„V situácii, kedy som jednoducho potreboval zistiť kontakt na človeka v rovnakej miestnosti, no nemal som možnosť ho osloviť. Práve vtedy mi po intenzívnom pátraní na internete došlo, že nič podobné tu zatiaľ nemáme,” vysvetľuje Daniel Čačala.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Whoo (@whoo__app)

Objasňuje tiež, že spolu s kolegom Martinom Kubečkom od začiatku vedeli, že nápad bude pri správnom uchopení odsúdený na úspech. Keďže však obaja pôvodní autori myšlienky nemali technologický background, do tímu pribrali developerskú spoločnosť na čele s bratmi Jánom a Matejom Aštarym. Spoločne tak vytvorili aplikáciu, ktorá sa v súčasnosti teší obrovskému úspechu.

Zdroj: TS/WHOO

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá