KFC otvoril svoju prvú kaviareň na Slovensku a chystá sa ďalej expandovať

  • V Bratislave, Trnave a Banskej Bystrici sa môžeš najesť v KFC
  • Od 8.augusta si môžeš dať u nich okrem kuraťa aj kávu
  • Prvá kaviarenská prevádzka sa nachádza v Bratislavskom Auparku a volá sa KFC Coffee Corner
KFC coffee
unsplash
  • V Bratislave, Trnave a Banskej Bystrici sa môžeš najesť v KFC
  • Od 8.augusta si môžeš dať u nich okrem kuraťa aj kávu
  • Prvá kaviarenská prevádzka sa nachádza v Bratislavskom Auparku a volá sa KFC Coffee Corner

Prvý KFC Coffee Corner môžeš už od začiatku augusta navštíviť v bratislavskom nákupnom centre Aupark. KFC zo slovenského trhu s menšími či väčšími prestávkami odchádzali, a znovu sa vracali. Dnes ich nájdeš v troch slovenských mestách a v hlavnom dokonca dvakrát. Káva bola však niečo, čo na Slovensku neponúkali. Hoci v iných krajinách bol Coffee Corner bežnou súčasťou reštaurácie s rýchlym občerstvením, u nás si si KFC spájal skôr s kuracími krídlami a stehnami.

Nová prevádza sa nachádza v najnovšej KFC reštaurácii. Produktové portfólio sa rozhodli rozšíriť preto, aby ukázali kvalitu nielen jedla, ale aj kávy. A to odteraz všetko na jednom mieste.

Konkurenčné reštaurácie s rýchlym občerstvením paradoxne nie sú preslávené kávou. U nás sa pod vlastnou značkou prezentuje len McDonald´s. To, v čom je káva od kuracích gigantov z KFC iná, sme sa opýtali rovno ich.

„Je pripravovaná v najmodernejších prístrojoch, z kvalitných ingrediencií a kávových zŕn. KFC spolupracuje so spoločnosťou, ktorá sa zaoberá dlhoročne kávou a ponuka širokú paletu tých najkvalitnejších odrôd kávy –  Schärf Company,“ prezradil pre redakciu StartitUP Ivan Vanečko, HR administrátor KFC Slovensko. Tú nájdeš napríklad aj v známom reťazci Coffeeshop company.

Trénovaní a vyškolení baristami

Zamestnanci KFC Coffee Corner musia prejsť tréningom od majstrov baristov. Aby bola pena dokonalá, káva mala správnu teplotu, aby nebola prepálená, príliš silná alebo naopak slabá. Pokiaľ nemáš kaviarenské zameranie a tradíciu, musíš sa niečím odlíšiť. Preto si v takýchto prípadoch musíš dať na kvalite špeciálne záležať.

Máme už aj prvé ohlasy od zákazníkov. Veľmi pochvaľujú naše kávové produkty, čomu sa tešíme, pretože to je náš cieľ – potešiť a ponúknuť zákazníkom ten najkvalitnejší produkt vyrábaný ako z kuracieho mäsa tak najnovšie aj z kávy. Snažíme sa napredovať, rozširovať ponuku, potešiť zákazníka a toto je jeden z mnohých krokov,“ dodáva Vanečko.

Aké novinky chystajú?

Okrem KFC Coffee Corner plánuje KFC rozšíriť svoje pôsobenie na celé Slovenko. Plány expandovať do viacerých miest by mali realizovať postupne. Očakáva sa 11 nových prevádzok. To je zatiaľ priorita.

Zdroj: FB KFC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK