KFC sa spojil s Beyond Meat. Svoje obľúbené „kura“ ponúkne v bezmäsitej verzii

  • Rastlinnú náhradu za mäso budeš môcť dať v ďalšej reštaurácii
  • K známym reťazcom sa pridalo aj KFC
  • Rastlinnú náhradu za mäso budeš môcť dať v ďalšej reštaurácii
  • K známym reťazcom sa pridalo aj KFC

Náhražky za mäso v podobe vegetariánskych produktov od Beyond Meat sa v poslednom čase rozrástajú do viacerých známych potravinových reťazcov a reštaurácii. Po novom by bezmäsité výrobky mali obohatiť ponuku obľúbeného fasfoodového reťazca KFC, informoval o tom portál Daily Mail.

Beyond Meat and KFC dnes oznámili, že testujú výrobu nových vegetariánskych jedál, konkrétne vyprážaných rastlinných kociek. Zákazníci budú mať tak šancú dostať bezplatnú vzorku pri nákupe vo vybraných prevádzkach. Koštovať sa bude tzv. „Fried Chicken a Kentucky Fried Miracle“- v preklade smažený zázrak, ktorým bude spomínaná rastlinná náhrada známeho smaženého kuracieho mäsa.

It’s Kentucky Fried Chicken but it’s made with Beyond Meat. It’s confusing, but it’s also delicious. Feast on these Kentucky Fried miracles tomorrow while they last at KFC in Atlanta, Georgia.

Gepostet von KFC am Montag, 26. August 2019

Navštevníci, ktorí ochutnajú novinku, budu zaradení do globálneho prieskumu, v ktorom ich KFC požiada o ich spätnú väzbu. Následne sa výsledky vyhodnotia v širšom teste, ktorý bude indikovať či má daný produkt potenciál.

Mäsové náhrady idú do reťazcov

Značka Beyond Meat nedávno oznámila spoluprácu s reťazcom Subway, pre ktorý vyrobila špeciálne „mäsové“ guličky. Burger King predstavil svoj Impossible Whopper, Carl’s Jr. teraz predáva hamburger bez mäsa vyrobený spoločnosťou Beyond Meat a White Castle zas ponúka Impossible Slider.

Viac čítaj tu >> Na trh prichádza vegánska ryba, firma ňou bojuje proti nadmernému rybolovu

Zdoj: Daily Mail, The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK