Kim Čong-un mal žmurkať na Trumpovu hovorkyňu. Pošlem ju za ním, vtipkoval Trump

  • Vodca Severnej Kórei mal žmurkať na Trumpovu hovorkyňu
  • Trump sa na tom zabával a vtipkoval, že ju pošle do KĽDR a bude tak hrdinka svojej krajiny
  • Sanders vydržala s Trumpom rekordne dlho, zatiaľ najviac zo všetkých hovorcov
Trump, Sanders, Kim
TASR/AP, Evan Vucci, Korea News Service
  • Vodca Severnej Kórei mal žmurkať na Trumpovu hovorkyňu
  • Trump sa na tom zabával a vtipkoval, že ju pošle do KĽDR a bude tak hrdinka svojej krajiny
  • Sanders vydržala s Trumpom rekordne dlho, zatiaľ najviac zo všetkých hovorcov

Zvádzanie ako politický nástroj? Vo filmoch a knihách bežná rutina tajných agentov. Americký prezident Donald Trump sa asi inšpiroval práve filmami o špiónoch, keď žartoval, že pošle svoju hovorkyňu do KĽDR potom, čo na ňu žmurkal Kim Čong-un.

Vyplýva to z novej biografie s názvom Speaking for Myself, dnes už bývalej hovorkyne Bieleho domu Susan Sanders. Kniha sa točí hlavne okolo jej pôsobenia v Bielom dome. Sanders sa spolu s americkým prezidentom zúčastňovala aj jeho zahraničných ciest. Práve na jednej z nich malo dôjsť aj k incidentu s vodcom KĽDR, píše The Guardian.

Trump a Čong-un sa mali stretnúť na samite v Singapure v roku 2018. Sanders opísala, že si všimla vodcu, ako sa na ňu díva. „Nadviazali sme priamy očný kontakt a Kim prikývol a vyzeral, že na mňa žmurkol. Bola som ohromená. Rýchlo som sklopila zrak a pokračovala v písaní poznámok. Jediné, čo som si mohla myslieť, bolo: Čo sa práve stalo? Určite ma Kim Čong-un neoznačil len tak!?“

zdroj: FOTO: SITA/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Neskôr sa mala hovorkyňa zdôveriť s príhodou prezidentovi a Johnovi Kellymu, ktorý bol vtedy jeho vtedajší vedúci štábu. Obaja muži sa mali z príhody smiať a Trump údajne povedal: „Kim na teba žmurkal? Kim Čong-Un ťa balil? Áno balil, on ťa do ri*i, naozaj balil.“

Obaja muži s z toho mali robiť posmešky a Trump mal dokonca navrhnúť, aby Sanders šla do KĽDR. „No Sarah, tak sa to spraví. Pôjdeš tam a vezmeš si jedného pre tím. Tvoj manžel a deti ti budú chýbať, ale vo svojej krajine budeš hrdinkou!“ údajne povedal Trump. Následne sa obaja muži mali opäť smiať.

zdroj: TASR/AP, Evan Vucci,

Sanders vydržala rekordne dlho

Sanders vydržala v službách Bieleho domu pod Trumpovym vedením rekordne dlho, zatiaľ najviac zo všetkých hovorcov. Sanders nahradila jej predchodcu Seana Spicera, ktorý v Bielom dome vydržal pol roka. Sanders vydržala takmer dva roky od 26. júla 2017 do 1. júla 2019. Po nej nasledovala Stephanie Grisham, ktorá vydržala takmer rok. Súčasná hovorkyňa Kayleigh McEnany nastúpila v apríli tohto roku.

Sanders ako príčinu odchodu označila, že chce tráviť viac času so svojou rodinou. Sanders počas vykonávania svojej funkcie obdržala viacero kritík, vyčítané jej boli chýbajúce tlačové konferencie alebo konferencie s nezvyčajným priebehom. Ako hovorkyňa mala viackrát dokonca klamať, najznámejšie asi počas vyšetrovania FBI, ktoré sa zameriavalo na zasahovanie Ruska do volieb v 2016.

Sanders v súčasnosti spolupracuje s Trumpovou obľúbenou televíziou Fox News, ktorá je miestami rovnako kontroverzná.

Zdroje: Vanity Fair, New York Times, The Guardian

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech