Kim Kardashian West o Kanyeho chorobe: S duševným zdravím sa spája hanba. Prosí média o súcit a pochopenie

  • Spevák trpí bipolárnou poruchou, fanúšikovia aj odborníci sa obávajú, že jeho mätúce správanie je dôsledkom choroby
  • Po bizarnom mítingu spevák uverejnil sériu tweetov, kde naznačil, že sa chce s manželkou rozviesť a chce ho údajne zavrieť na psychiatriu
  • Ešte pred tým stihol v rozhovore uviesť, že za viceprezidenta by chcel rapera Jay-Zho
  • Kim Kardashian uverejnila príspevok na Instagrame, kde sa prvýkrát vyjadrila k manželovmu psychickému zdraviu
Kanye West Kim Kardashian
TASR/Invision/AP, Charles Sykes
  • Spevák trpí bipolárnou poruchou, fanúšikovia aj odborníci sa obávajú, že jeho mätúce správanie je dôsledkom choroby
  • Po bizarnom mítingu spevák uverejnil sériu tweetov, kde naznačil, že sa chce s manželkou rozviesť a chce ho údajne zavrieť na psychiatriu
  • Ešte pred tým stihol v rozhovore uviesť, že za viceprezidenta by chcel rapera Jay-Zho
  • Kim Kardashian uverejnila príspevok na Instagrame, kde sa prvýkrát vyjadrila k manželovmu psychickému zdraviu

Westovci sú momentálne ostro sledovaným párom. Kim sa nedávno stala miliardárkou a jej manžel, taktiež miliardár, Kanye odštartoval prezidentskú kampaň. Je však akási zvláštna, svojská a hlavne tak trochu divoká a nezmyselná, o čom sme ťa už informovali

Kanye West nedávno hostil svoj prvý politický míting na podporu svojej kandidatúry za prezidenta USA. Jeho zvláštne a premenlivé chovanie vyvolalo obavy o jeho psychické zdravie. West na mítingu opäť perlil, smiech striedali slzy a krik. Po mítingu stihol podľa NME absolvovať rozhovor pre charlestonskú rádiovú stanicu Z93, kde uviedol, že by za svojho viceprezidenta chcel rapera Jay-Zho.

Celý kolotoč zvláštneho chovania zakončil sériou tweetov, ktoré stihol medzi tým vymazať. V nich naznačil, že jeho žena Kim Kardashian West má pomer s raperom Meekem Millem a svokra zastáva nadradenosť bielej rasy. West ďalej naznačil, že sa chce s Kardashian rozviesť a Kim ho údajne chcela dať zavrieť na psychiatriu, pretože sa rozplakal na mítingu, kde rozprával dojemnú historku, ako skoro vlastnú dcéru zabil, keď chcel aby išla manželka na potrat.

Keď ma zavrú ako Mandelu, budete vedieť prečo,“ napísal v jednom príspevku a odkázal na afrického vodcu Nelsona Mandelu.

West v minulosti o svojej chorobe hovoril 

Špekulácie o psychickom zdraví speváka sa objavili už predtým. Okamžite, ako oznámil úmysel kandidovať za prezidenta USA. Prvý o jeho plánoch informoval portál TMZ, ktorému sa s obavami o psychické zdravie Westa zdôveril človek zo spevákovho blízkeho okolia, podľa ktorého má spevák trpieť epizódou bipolárnej choroby. 

Sám spevák priznal, že trpí bipolárnou poruchou a v minulosti o nej aj bez problémov rozprával. „Keď ste v tomto stave, ste hyperparanoidní o všetkom a všetkých. To je moja skúsenosť, iní ľudia majú rôzne skúsenosti. Každý je vtedy hercom. Všetko je sprisahanie. Máte pocit, že vám vláda kladie do hlavy čipy. Máte pocit, že ste sledovaný. Cítite všetky tieto veci,“ uviedol spevák v rozhovore s Davidom Lettermanom pre televízny program My Next Guest Needs No Introduction.

Bipolárna porucha je duševné ochorenie, pre ktoré sú typické extrémne zmeny nálad. Pacientom sa môžu striedať manické epizódy, pri ktorých sa môžu cítiť euforicky, to potom vystriedajú depresívne myšlienky až sklony k samovraždám. 

Kardashian poprosila verejnosť a média o súcit a pochopenie 

Na Westove vyjadrenia spočiatku Kardashianka nereagovala. Včera prelomila mlčanie, keď na Instagrame zverejnila vyjadrenie, v ktorom prvýkrát prehovorila o manželovej chorobe. Podľa nej sa k manželovej chorobe nechcela vyjadriť, pretože chránila ich spoločné deti a taktiež právo Westa na súkromie. „Ale dnes cítim, že by som sa mala k tomu vyjadriť, lebo s duševným zdravím sa spája hanba a nepochopenie,“ napísala Kardashian.

West viackrát uviedol, že lieky na chorobu neberie, pretože vraj obmedzujú jeho kreativitu. Kardashian uviedla, že sa spevákovi snažili pomôcť, ale pomôcť si musí chcieť predovšetkým on sám.

Kanye West plakal: Marihuana legálna pre všetkých a 1 milión dolárov každému, kto bude mať dieťa

 „Ľudia, ktorí to nepoznajú alebo s tým nikdy neprišli do kontaktu, sú možno kritickí, odsudzujú to a nechápu, že títo jednotlivci musia sami chcieť prijať pomoc. To, ako veľmi sa rodina a priatelia snažia pomôcť, nehrá rolu,“ napísala manželka.

Kardashian nazvala muža brilantným, ale komplikovaným. Jeho chorobu mal ovplyvniť žiaľ zo smrti matky a aj tlak na neho ako umelca. Na konci Kardashian poprosila média aj verejnosť o súcit a pochopenie. 

Zdroje: TMZ, NME, My Next Guest Needs No Introduction, TASR, People 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech