Kanye West plakal: Marihuana legálna pre všetkých a 1 milión dolárov každému, kto bude mať dieťa

  • Na verejnosť sa dostávajú rozporuplné informácie o Westovej kampani
  • Na svojom prvom politickom mítingu spevák perlil o Bohu, potratoch a marihuane
  • Kritici ho obviňujú, že v skutočnosti nemá žiadnu šancu a ide mu len o propagáciu nového albumu alebo o úmysel uškodiť Bidenovi
kanye west
TASR/AP,Michael Wyke
  • Na verejnosť sa dostávajú rozporuplné informácie o Westovej kampani
  • Na svojom prvom politickom mítingu spevák perlil o Bohu, potratoch a marihuane
  • Kritici ho obviňujú, že v skutočnosti nemá žiadnu šancu a ide mu len o propagáciu nového albumu alebo o úmysel uškodiť Bidenovi

Prvý volebný míting nádejného prezidentského kandidáta Kanyeho Westa priniesol viacero bizarných momentov. Míting sa konal v Južnej Karolíne krátko pred uzávierkou hlasovacích lístkov. 

West sa objavil na mítingu v nepriestrelnej veste a účastníci sa nestíhali čudovať, keď spevákov smiech striedal miestami plač. West sa dotkol citlivých tém potratov, náboženstva, rasizmu a marihuany. Rozhovoril sa aj o svojom osude nechceného dieťaťa, pričom dodal, že matka mu zachránila život, lebo otec ju nútil ísť na potrať.

Kričiac so slzami v očiach priznal, že rovnaké počínanie skoro zopakoval on sám. „Skoro som zabil svoju dcéru. Milujem svoju dcéru. Boh chce aby sme tvorili život,“ uviedol umelec. Spevák je otcom štyroch detí, ktoré má s manželkou Kim Kardashian.

West zároveň povedal, že nechce, aby boli potraty nelegálne, ale chce im zabrániť lepšími opatreniami na podporu zachovania tehotenstva. Spevák navrhol, aby pôrody boli finančne odmeňované, čo by prispelo k väčšej pôrodnosti. „Maximálny počet nárastov by bol, keby každý, kto má dieťa, dostal milión dolárov alebo niečo v tomto rozmedzí,“ povedal spevák.

Spevák riešil aj tému rasizmu a uviedol, že rasizmus a otroctvo nikdy zo spoločnosti nevymizli. Na otázku o držbe marihuany odpovedal, že by mala byť legálna pre všetkých.

 

Míting sa konal počas prísnych hygienických podmienok. Účastníci museli mať rúška a dodržiavať povinné rozostupy. Na akciu sa mohli dostať len akreditovaní hostia.

Nejasnosti okolo kandidatúry

Minulý týždeň sa objavili informácie z Westovho volebného tímu, podľa ktorých mal spevák svoju kandidatúru vzdať.

Krátko nato Oklahoma avizovala, že sa americký spevák a umelec dostal na hlasovací lístok. West potom uverejnil príspevok na Twitteri, kde žiada svojich podporovateľov, aby mu pomohli vyzbierať dostatočný počet podpisov potrebných na zaradenie na hlasovací lístok v Južnej Karolíne, v ktorej už termín na podanie žiadosti v tom čase uplynul.

Štát z ústretovosti ku spevákovi následne predĺžil svoj deadline z 15. júna na 20. jún. V mnohých štátoch USA už termíny uplynuli.

Po volebnom mítingu a Westovom rýchlo meniacom sa správaní a striedaní nálad sa objavili v médiach a na sociálnych sieťach obavy o jeho duševnom zdraví. Spevák trpí bipolárnou poruchou a údajne vynecháva lieky.

Miliardár Kanye West je geniálny umelec, šikovný podnikateľ. A obdivovateľ Donalda Trumpa

Ďalšie hlasy, ktoré zazneli, boli od kritikov, ktorí si myslia, že spevák len túži po pozornosti a volebné mítingy majú propagovať jeho nový album, ktorý ma údajne vydať tento týždeň. O novom albume informoval aj samotný spevák prostredníctvom príspevku na Twitteri, ktorý zakrátko West zmazal.

West sa v minulosti ukázal ako horlivý zástanca súčastného prezidenta Donalda Trumpa. Mnohí si tak myslia, že West má odlákať mladých Afroameričanov od voľby demokratického kandidáta Joe Bidena.

„Myslím si, že Kanye bude pravdepodobne schopný podnietiť voličský blok, ktorý nepôjde hlasovať za Joe Bidena. Sú to mladí čierni mileniáli, ktorí sa nezaujímajú o politiku a nie sú zapojení v politike, ale sú zapojení v hudbe,“ povedal demokratický pracovník Bre Maxwell pre ABC News.

Zdroje: ABC News, Forbes, Guardian

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech