Biznis Kim Kardashian West dosiahol hranicu jednej miliardy. Kozmetický gigant kupuje podiel v jej firme

  • Kim Kardashian West predáva pätinový podiel vo svojej kozmetickej firme za 200 miliónov dolárov
  • Jej kozmetickú firmu KKW Beauty kupuje kozmetický gigant Coty
  • Transakcia ocenila jej firmu na miliardu dolárov
Kim Kardashian West
  • Kim Kardashian West predáva pätinový podiel vo svojej kozmetickej firme za 200 miliónov dolárov
  • Jej kozmetickú firmu KKW Beauty kupuje kozmetický gigant Coty
  • Transakcia ocenila jej firmu na miliardu dolárov

Kozmetický gigant Coty kupuje od Kim Kardashian West pätinový podiel v jej firme za 200 miliónov dolárov. Transakcia tak ohodnotila firmu hviezdičky reality show na miliardu dolárov. Píše o tom Financial Times.

Miliardové bohatstvo jej priniesla vlastná značka kozmetiky KKW Beauty. Podobne, ako jej mladšej nevlastnej sestre Kylie Jenner, ktorú do spoločnosti miliardárov vyniesla jej firma Kylie Cosmetics. Rebríček časopisu Forbes zatiaľ ohodnocuje majetok Kim Kardashian West „iba“ na 49 miliónov dolárov. 

Kozmetika KKW Beauty je populárna medzi hviezdami šoubiznisu a jej kvalitu chvália aj vplyvní influenceri.

Kim Kardashian teraz predáva 20-percentný podiel vo svojej firme kozmetickému kolosu Coty. Ten má v portfóliu známe kozmetické značky ako Wella, Rimmel či Bourjois. Vyrába aj parfémy veľkých módnych domov, napríklad Gucci či Chloé.

Ako podotýka český biznis portál E15.cz, firma Coty kupuje minoritný podiel kvôli tomu, že na tom nie je finančne veľmi dobre. Coty je niekoľko rokov v strate a cena akcií klesala. Po správach o prevzatí podielu v KKW Beauty však akcie takmer okamžite posilnili o 16 percent.

Tento biznis ukazuje skutočného obchodného ducha Kim Kardashian West. Zo svojho mena urobila značku, no jej produkty sa môžu pochváliť aj tým, že zbiera nadšené recenzie od zákazníčok.

Miliardár Kanye West je geniálny umelec, šikovný podnikateľ. A obdivovateľ Donalda Trumpa

Hviezdička Reality show má vlastnú značku kozmetiky aj oblečenia. Jej manželom je raper Kanye West, ktorý je tiež miliardárom. Jeho majetok má odhadovanú hodnotu 1,3 miliardy dolárov. 

Zdroje: FinancialTimes, Forbes, E15

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá