Kino ako zo starých amerických filmov. Na Slovensku si po zotmení vychutnáš film z auta

  • Chceš zažiť romantiku ako vystrihnutú z filmu?
  • Kežmarok ľuďom ponúka riešenie
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, flickr/piano.freak ,flickr/Thomas Hawk
  • Chceš zažiť romantiku ako vystrihnutú z filmu?
  • Kežmarok ľuďom ponúka riešenie

V Kežmarku odštartoval projekt autokina, ktoré bolo zriadené na parkovisku pri miestnej poliklinike. Premietať tam budú počas letných mesiacov pravidelne od 25. júna, vždy raz do týždňa a po zotmení o 21:00.

Kino aj cez pandémiu

Unikátny formát premietania filmov pod Tatrami má byť spestrením kultúrneho leta v meste. Za vznikom autokina stojí myšlienka sprostredkovať divákom kultúrny zážitok za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení. Informovala o tom dnes prostredníctvom tlačovej správy Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta.

Podľa viceprimátora mesta Karola Gurku vznikol nápad zriadiť autokino na začiatku tohto roka. Dôvodom bola pandémia a skutočnosť, že v meste nevedeli, ako dlho sa ešte nebude môcť chodiť do kina a kultúrne vyžiť.

Autokino
zdroj: flickr/Thomas Hawk

Pacientov rušiť nebude

Prvýkrát bolo autokino otvorené uplynulý piatok, ďalšie premietanie sa uskutoční 25. júna. Diváci si pod holým nebom budú môcť pozrieť muzikál Pomáda. Filmy premietajú na stenu polikliniky. Ľudí v nej to však rušiť nebude, snímky sú premietané bez zvuku a diváci sediaci v autách používajú slúchadlá.

Autokino sa prevažne spája s americkým publikom. Za jeho vznikom stojí Richard M. Hollingshead mladší. S nápadom pozerať film z auta začal experimentovať v roku 1928. Prvé autokino bolo otvorené v roku 1933.

Epidemiologička Bražinová: Politici vytvárajú pochybnosti, ktoré nepotrebujeme. Nevieme, či dosiahneme kolektívnu imunitu (ROZHOVOR)

Autokiná zažívali obrovský úspech niekoľko rokov, potom začali byť pomaly na ústupe a ich sláva pominula, priblížila ich históriu vedúca miestneho kina Iskra Oľga Semanová.

Cena vstupenky za jedno auto je 10 eur, pričom zahŕňa požičovné za slúchadlá pre dvoch ľudí. Kapacita áut je obmedzená,“ píše webová stránka Kežmarku.

Autokino
zdroj: reprofoto/kezmarok.sk/Marek Stolarčík
Zdroj: kezmarok.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK