Klasickým rozprávkam vdýchli nový život. Česko-Slovenská aplikácia sa okamžite stala hitom a zaujala investorov

  • Staré rozprávky vďaka nim neupadnú do zabudnutia
  • Vyvinuli technológiu, ktorá im dodáva zvukové efekty, kým ty čítaš
  • Trh sa z toho zbláznil, tvorcovia už po šiestich mesiacoch plánujú expanziu do Veľkej Británie
  • Staré rozprávky vďaka nim neupadnú do zabudnutia
  • Vyvinuli technológiu, ktorá im dodáva zvukové efekty, kým ty čítaš
  • Trh sa z toho zbláznil, tvorcovia už po šiestich mesiacoch plánujú expanziu do Veľkej Británie

Vďaka aplikácii Readmio sa realita klasických knižných rozprávok rozširuje. Jej použitie je dokonale intuitívne a offline, čím chráni tvoje údaje. Aplikáciu, ktorá inovatívne zdokonaľuje detské príbehy, si za šesť mesiacov stiahlo už vyše šesťdesiattisíc ľudí.

Česko-slovenský startup vsadil na modernú technológiu rozpoznávania reči, ktorú si s pomocou Slovenskej akadémie vied sám vyvinul. Viac ako 160 rozprávok dopĺňa 1 800 zvukov. Do vízie startupu, ktorý chce, aby rodiny trávili viac času spolu a viac si čítali, najnovšie investuje slovenský venture kapitálový fond ZAKA až pol milióna eur.

Stiahni, čítaj, teš sa

Aj vďaka vynaliezavosti autorov sa rodiny vracajú k čítaniu rozprávok, a tak trávia spoločný čas. V aplikácii nájdeš príbehy pre rôzne vekové kategórie. To všetko dostaneš v troch jazykoch, slovenčine, češtine a angličtine, v základnej verzii zadarmo.

„Posledné mesiace sme tvrdo pracovali na spustení Prémiovej verzie produktu, ale tiež na tom, aby sme mohli ísť čo najskôr do zahraničia. Dnes už máme otestované, že naša technológia zvláda najrozšírenejšie svetové jazyky. Pre vstup na ďalšie trhy je kľúčová adaptácia detských príbehov tak, aby správne zapadli do ich kultúrneho kontextu. Získaná investícia nám pomôže vstúpiť do zahraničia rýchlejšie. Verím, že sa čoskoro staneme globálnou službou, ktorá nebude chýbať v žiadnom inteligentnom telefóne rodiča,“ hovorí spoluzakladateľ a CEO Readmio Ilya Novodvorskiy.

Poznáš aplikáciu Readmio alebo ju využívaš?

Pol milióna na expanziu do sveta

Andrej Petrus, investičný manažér venture kapitálového fondu ZAKA Startups, zdôvodnil poskytnutú investíciu skúsenosťami autorov a už teraz dokázaným potenciálom aplikácie na celosvetovom trhu. Fond vznikol v roku 2019 so zameraním na podporu pre-series A startupov a škálovanie menších či stredných podnikov z regiónov strednej a východnej Európy.

„Readmio nás svojím doterajším rastom na lokálnom trhu a dôsledným sústredením sa na užívateľskú skúsenosť presvedčilo o potenciáli, ktorý má. Za projektom stoja skúsení zakladatelia, ktorí posunuli technológiu rozpoznávania reči o krok ďalej a tiež do úplne nového segmentu.

Readmio rozprávky zadarmo
zdroj: Readmio

Teraz je ten správny čas na investíciu, vďaka ktorej môže aplikácia expandovať a presadiť sa na zahraničných trhoch. Úprimne sa tešíme na to, že budeme môcť aktívne pomáhať Readmio nielen v dobývaní sveta, ale aj detských sŕdc.“ Za ZAKA stoja slovenskí podnikatelia Peter Zálešák (spolumajiteľ slovenského Nay a českého Electro Worldu) a Ján Kasper (sústredený na médiá, hospitality a energetiku). Jedným zo základných bodov manifestu fondu je okrem iného aj aktívna podpora žien v biznise.

Obrovský krok vpred: Ťažiť z nej budú aj Slováci, Bolt získal najvýznamnejšiu investíciu vo svojej histórii

Premium na rok za 23 eur

Premium funkciu startup predstavil začiatkom decembra tohto roka. Je rozšírená o možnosť nahrať si čítanú rozprávku pre neskoršie vypočutie; zvukové stopy potom poslúžia ako vlastná audio-kniha. Podľa zakladateľa projektu Ilyu Novodvorského je nahrávacia funkcia skvelým riešením napríklad pre oteckov, ktorí sú akurát na služobnej ceste, alebo pre babičky, ktoré bývajú ďaleko od svojich vnúčat.

Hoci prémiová verzia za 22,99 eur na rok bude k dispozícii aj v Česku a na Slovensku, a užívatelia z týchto krajín si tak budú môcť priplatiť za možnosť nahrávania, všetkých 160 rozprávok, aktuálne dostupných pre tento trh, zostane zadarmo a ďalšie budú ďalej pribúdať. Jej vylepšeniami sú tiež napríklad tmavý režim či push notifikácie.

 

Zdroj: Readmio TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK