Obrovský krok vpred: Ťažiť z nej budú aj Slováci, Bolt získal najvýznamnejšiu investíciu vo svojej histórii

  • Bolt získal investíciu vo výške 150 miliónov eur
  • Využije ich na ďalšie zlepšenie kvality a bezpečnosti svojich služieb 
Bolt
Bolt
  • Bolt získal investíciu vo výške 150 miliónov eur
  • Využije ich na ďalšie zlepšenie kvality a bezpečnosti svojich služieb 

Na čele investície stojí fond D1 Capital Partners a účastnili sa jej tiež investori z Darsana Capital Partners. Bolt získané prostriedky využije k ďalšiemu zvýšeniu bezpečnosti a kvality svojich služieb, čo pôjde ruka v ruke s ďalším rozvojom prepravy autami, riešeniami z oblasti mikromobility a aplikácie na doručovanie jedla v Európe a Afrike.

Bolt už radu bezpečnostných funkcií ponúka vo svojej aplikácii na objednanie odvozu autom a to ako vo variante pre cestujúcich, tak aj pre vodičov. Príkladom je SOS tlačidlo, ktoré umožňuje užívateľom v prípade potreby rýchlo kontaktovať pomoc. Na začiatku tohto mesiaca Bolt predstavil svoje elektrokolobežky štvrtej generácie, ktoré boli vyvinuté interným tímom inžinierov v Bolte.

V Bratislave sa elektrické kolobežky kradnú a demolujú. Bolt to aj tak ide skúsiť v Košiciach

Navrhnuté boli s cieľom stať sa najbezpečnejším modelom elektrokolobežiek na trhu. Docieliť to chcú vďaka senzorom, odhadujúcim štýl jazdy, ktorý môže byť potenciálne rizikový, ale tiež vďaka konštrukcii optimalizovanej pre maximálnu stabilitu a bezpečné ovládanie. 

V roku 2021 sa Bolt chystá predstaviť ďalšie nové funkcie za účelom zvýšenia bezpečnosti svojich služieb. V pláne je napríklad overenie tváre vodiča, automatické sledovanie jazdy, ktoré dokáže predvídať a zabraňovať potenciálnym problémom za pomoci umelej inteligencie.

zdroj: Bolt

Markus Villig, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Bolt, hovorí: „Napriek dopadom pandémie COVID-19 zaznamenal Bolt v uplynulom roku obrovský rast. Počet našich zákazníkov sme takmer  zdvojnásobili a naše služby, od prepravy autom po mikromobilitu cez rozvoz jedla, sme spustili v 50 ďalších mestách. Bolt si obľúbili pre dostupné ceny a rýchle služby už milióny zákazníkov. V roku 2021 sa budeme snažiť o pozíciu lídra v oblasti bezpečnosti a kvality platformy.“

Na mape obľúbenej donášky Wolt pribudlo ďalšie mesto. Potešia sa na strednom Slovensku

„Z našej spolupráce so spoločnosťou Bolt sme nadšení nielen preto, že sa jej naďalej darí budovať poprednú platformu pre mobilitu v Európe a Afrike. Ich tímu sa behom tohto roku viedlo neuveriteľne dobre a aj naďalej budú miliónom užívateľov ponúkať bezpečnosť, flexibilitu a kvalitné služby. Veríme, že po konci pandémie COVID-19 budú príležitosti pre ďalší rast ešte väčšie. Máme radosť z toho, že môžeme Bolt v nasledujúcich rokoch podporovať pri jej investíciách do inovácií,” dodáva Dan Sundheim, zakladateľ D1 Capital.

Na konci roku 2020 poskytuje Bolt svoje služby v 200 mestách 40 krajín. Jeho služby využíva 50 miliónov užívateľov po celom svete. Popri rozvoji platformy v oblasti prepravy osôb autami sa Bolt plánuje behom budúceho roku stať najväčším poskytovateľom mikromobility v Európe.

Zdieľané bicykle a kolobežky nasledujúci rok spustí vo viac než 100 mestách. Aplikácia Bolt Food, ktorá bola spustená v roku 2019, je v súčasnosti dostupná v 16 krajinách a 33 mestách. Na Slovensku Bolt ponúka svoje služby prepravy autami v 7 mestách, zdieľané elektrokolobežky v 5 mestách, a so službou Bolt Food pôsobí v Bratislave a Košiciach.

Zdroj: Bolt

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech