V hre je povinné očkovanie nad 60 rokov. Za ľudí a Sme rodina majú rozdielne postoje

  • Strana Za ľudí bude presadzovať povinné očkovanie pre ľudí nad 60 rokov
  • Hnutie Sme rodina s povinným očkovaním nesúhlasí
Remišová Slovensko politika
TASR/Jaroslav Novák
  • Strana Za ľudí bude presadzovať povinné očkovanie pre ľudí nad 60 rokov
  • Hnutie Sme rodina s povinným očkovaním nesúhlasí

Strana Za ľudí bude presadzovať povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí nad 60 rokov. Uviedla to na tlačovej konferencii predsedníčka strany Veronika Remišová. Ich cieľom je, aby bolo toto očkovanie (vzhľadom na to, že je jediným spôsobom, ako poraziť pandémiu) zaradené medzi povinné už od začiatku budúceho roka.

Remišová zároveň vyzvala prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby rovnako ako český či rakúsky prezident, jasne a priamo podporila zavedenie povinného očkovania.

Neustále sa opakujúce lockdowny nie sú riešením. Ničia ekonomiku, ničia pracovné miesta, spoločnosť a ničia aj celé Slovensko,” dodala Remišová.

O povinnom očkovaní tejto vekovej kategórie hovoril cez víkend premiér Eduard Heger (OĽANO) ako o jedinej ceste z pandémie.

NEPODĽAHNIME HNEVU, ALE BUDUJME KULTÚRU ÚCTY!Uvedomil som si, že ak chceme na Slovensku zvládnuť pandémiu a ak chceme…

Posted by Eduard Heger – predseda vlády SR on Sunday, December 5, 2021

V strane SaS majú na povinné očkovanie rozdielne názory

Strana Sloboda a Solidarita sa v téme povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 vybraných skupín obyvateľstva nezhodne. Agentúre SITA to potvrdil hovorca strany Ondrej Šprlák. Viacerí z členov strany však už verejne vyjadrili svoj vlastný postoj.

K téme povinného očkovania sa v pondelok na sociálnej sieti vyjadril poslanec Radovan Sloboda. „Som za to, aby sme v prvom rade uvoľnili lockdown pre očkovaných. Ak by ani toto riešenie nezabralo, som za povinné očkovanie vybraných skupín, napríklad, povinné očkovanie pre všetkých nad 60 rokov alebo pre všetkých zdravotníkov a sociálnych pracovníkov,” napísal Sloboda a dodal, že ide o jeho osobný názor.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) je za povinné očkovanie zdravotníkov, vojakov, učiteľov či zamestnancov sociálnych služieb, prípadne rizikovej skupiny obyvateľstva nad 60 rokov. Povedal to v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. 

Šéfka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková zase v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na Jednotke RTVS uviedla, že jediným východiskom zo súčasnej zlej epidemickej situácie je prísnejší lockdown pre nezaočkovaných a ekonomická pomoc.

Sme rodina je proti povinnému očkovaniu

K povinnému očkovaniu Kollár v televízii TA3 v relácii V politike vyhlásil, že nemožno deliť ľudí na očkovaných a nezaočkovaných, čo považuje za nebezpečné. „Sme rodina je absolútne kategoricky proti povinnému očkovaniu. Nikdy nebudem hlasovať za to, aby sme zaviedli povinné očkovanie,“ zdôraznil.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie