Kolíková je nový Sulík. Matovič tvrdí, že sa v Prezidentskom paláci dohadovala o povalení vlády

  • Igor Matovič vyhlásil, že sa Mária Kolíková mala chodiť do Prezidentského paláca dohadovať o tom, ako povalí vlastnú vládu
  • Vyčíta jej, že sa jemu a Marekovi Krajčímu otočila chrbtom
TASR/ Dano Veselský, TASR/ Jakub Kotian
  • Igor Matovič vyhlásil, že sa Mária Kolíková mala chodiť do Prezidentského paláca dohadovať o tom, ako povalí vlastnú vládu
  • Vyčíta jej, že sa jemu a Marekovi Krajčímu otočila chrbtom

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) sa chodila do Prezidentského paláca intenzívne dohadovať o tom, ako povaliť vlastnú vládu. V rozhovore pre spravodajskú televíziu TA3 to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Podľa neho bola Kolíková súčasťou predstavy Prezidentského paláca o úradníckej vláde a mala tam zohrávať kľúčovú úlohu.

Hovorí, že Kolíková sa mu otočila chrbtom

Márii Kolíkovej som od začiatku držal chrbát. Bola prvým ministrom na rane, ktorý mal po smrti Lučanského (bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, pozn. SITA) odstúpiť, lebo to bolo svojím spôsobom aj jej zlyhanie a tiež zlyhanie systému, za ktorý bola zodpovedná,“ povedal Matovič s tým, že koalícia však ministerku podržala aj v takej ťažkej chvíli.

Na druhej strane sa podľa Matoviča Kolíková jemu, ako aj bývalému ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu (OĽaNO) otočila chrbtom. „Pri prvej príležitosti a bez akejkoľvek príčiny sa rozhodla, podľa mňa veľmi neférovo, bojovať proti Marekovi Krajčímu a potom aj proti mne,“ dodal.

Matovič zároveň pripomenul, že podľa koaličnej zmluvy prináležia strane SaS tri ministerstvá a rezort spravodlivosti bol pridelený strane Za ľudí. Kolíková tak momentálne podľa neho „okupuje kreslo, ktoré jej nepatrí“.

Musíme tento problém vyriešiť,“ povedal. Zároveň skonštatoval, že by malo byť na rozhodnutí SaS, ktorého rezortu sa nakoniec vzdá.

Matovič v minulosti hovoril, že povalenie vlád je výsadou SaS

Igor Matovič sa v podobnom duchu ešte v júli v relácii TA3 V politike vyjadril o strane SaS, o ktorej povedal, že má v DNA to, že pokladá vlády. 

Matovič vtedy vyhlasoval, že minister hospodárstva Richard Sulík údajne zháňal poslancov, ktorí by hlasovali za jeho odvolanie. Matovič na margo toho skonštatoval, že malo ísť o „puč proti svojmu ministrovi“.

Matovič v tom čase dokonca Richarda Sulíka vyzval, aby podstúpil detektor lži. „Nech ide na detektor lži a ten vybuchne,“ skonštatoval vtedy.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie