Kollára by mal riešiť zlepšenie života transrodových ľudí na Slovensku, tvrdí Iniciatíva inakosť

  • Iniciatíva inakosť sa rozhodla zareagovať na súkromnú internetovú komunikáciu so sexuálnym obsahom medzi Borisom Kollárom a transrodovou modelkou Paris Nemc
  • Podľa iniciatívy išlo o komunikáciu medzi dvomi dospelými osobami a nevidí v nej neetické správanie
kollár
TASR/Jaroslav Novák, Unsplash/Stavrialena Gontzou
  • Iniciatíva inakosť sa rozhodla zareagovať na súkromnú internetovú komunikáciu so sexuálnym obsahom medzi Borisom Kollárom a transrodovou modelkou Paris Nemc
  • Podľa iniciatívy išlo o komunikáciu medzi dvomi dospelými osobami a nevidí v nej neetické správanie

Tím iniciatívy pripomína, že záujem muža o transrodovú ženu ani nespochybňuje jeho heterosexuálnu orientáciu. Spornou však môže byť motivácia provokácie a vlastného pobavenia, ktorou Boris Kollár svoj čin následne objasňuje. 

Od najvyššieho predstaviteľa zákonodarnej moci by sme skôr očakávali návrhy a presadzovanie riešení na zlepšenie života ľudí na Slovensku. A to vrátane transrodových ľudí, na ktorých neriešené problémy dlhodobo poukazujeme. Napríklad v súčasnosti akútny problém nedostupnosti súvisiacej zdravotnej starostlivosti, čo podľa relevantných výskumov výrazne zvyšuje počet pokusov o samovraždu transrodových ľudí, upozorňuje Martin Macko, Iniciatíva Inakosť.

Boris Kollar sa Homofóbom roka určite nestane. Pre komunikáciou s transrodovou modelkou ho vyškrtli

Reakcie spoločnosti a ostatných politikov podľa iniciatívy len potvrdzujú nerovné zaobchádzanie, ktorému sú transrodoví ľudia na Slovensku vystavení. 

Ak doterajšie reálne neetické správanie Borisa Kollára neboli prekážkou pre výkon funkcie predsedu parlamentu, prečo by ňou mala byť teraz konverzácia s transrodovou ženou? Keďže neočakávam, že by o svoju funkciu prišiel, tak z tejto situácie vyjdú opäť najhoršie transrodoví ľudia, lebo sa len potvrdia predsudky voči nim, konštatuje.

Menšiny majú podľa inciatívy tú smolu, že často konanie jednotlivca z ich radov spoločnosť vzťahuje na všetkých a posudzuje celú menšinu na ich základe.

Na margo medializovanej kauzy sa vyjadrila aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová: Nikdy by som si nebola pomyslela, že to bude práve bojovník za tradičnú rodinu – predseda NRSR Boris Kollár, kto otvorí tému transrodových ľudí na Slovensku.

Majú kopec dennodenných problémov, lebo štát sa na nich vykašľal, cirkev ich považuje za hriešnych a medicína ich tiež opomína. Máme jednu z najprísnejších legislatív, ktorá na ceste k zmene pohlavia stavia zbytočné a často ľudské práva opomínajúce podmienky. Je načase to zmeniť!

Kollár_transrodoví ľudia

Nikdy by som si nebola pomyslela, že to bude práve bojovník za tradičnú rodinu – predseda NRSR Boris Kollár, kto otvorí tému transrodových ľudí na Slovensku. Majú kopec dennodenných problémov, lebo štát sa na nich vykašľal, cirkev ich považuje za hriešnych a medicína ich tiež opomína. Máme jednu z najprísnejších legislatív, ktorá na ceste k zmene pohlavia stavia zbytočné a často ľudské práva opomínajúce podmienky. Je načase to zmeniť!P.S. A teraz, homofóbni hejteri, smelo do mňa 😘

Gepostet von Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum am Dienstag, 8. September 2020

Podľa Fica je Kollár medzinárodnou hanbou

Poslanci Smeru-SD opätovne vyzvali predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára, aby sa vzdal funkcie. Informoval o tom šéf Smeru-SD Robert Fico na tlačovej konferencii. Tvrdí, že Kollár v tejto funkcii je medzinárodnou hanbou. Vysvetlil, že symbolický protest a ich neúčasť na začiatku hlasovania pléna o viacerých návrhoch mieria voči tomu, kto vedie tento zákonodarný zbor.

Náš protest smeruje voči tomu, že na čele zákonodarného zboru je človek, ktorý tam nemá čo robiť. Jeho minulosť, jeho aktivity a, bohužiaľ, aj prítomnosť potvrdzujú, že je nemožné, aby druhý najvyšší ústavný činiteľ SR bol Boris Kollár, povedal Fico. 

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zároveň uviedol, že nechcú zvolávať mimoriadnu schôdzu na odvolanie Kollára z funkcie. Tvrdí, že v koalícii je dohoda, že si musia všetko odpustiť, aby to neviedlo k jej pádu. Podotkol, že koalícia i Kollár majú veľa rečí o spravodlivosti, morálke a zákonnosti, ale ich činy to popierajú.

Kollár na Ficovu tlačovú konferenciu reagoval tým, že jeho čin víta. Bolo príjemné nevidieť stranu Smer-SD v parlamente. Som veľmi rád, že si vstúpili do seba a uvedomujú si, čo nastvárali. Bolo by vhodnejšie, ak by si na to spomenuli častejšie a pevne verím, že jedného dňa v parlamente nebudú vôbec, uviedol.

Zdroj: Iniciatíva inakosť

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech