Koncertná šnúra Eda Sheerana je najúspešnejšou v histórii. Zarobila mu rekordnú čiastku

  • Edovi sa pred pár dňami podarilo poraziť legendárnych U2 v zárobku za jedno turné
  • Trhol tak celosvetový rekord, pričom jeho turné ešte ani neskončil
  • Edovi sa pred pár dňami podarilo poraziť legendárnych U2 v zárobku za jedno turné
  • Trhol tak celosvetový rekord, pričom jeho turné ešte ani neskončil

Anglický pesničkár si pri tvorbe svojho prvého EP-čka v roku 2011 ani nemyslel, že by sa mohol stať tak úspešným. S gitarou a jednou barovou stoličkou si vystačí aj dnes, len miesto barov vypredáva tie najväčšie arény po celom svete. Ako informoval portál BBC, spevákovi sa podarilo prekonať vo výške zárobku aj skupinu U2.

O úspešnosti turné hovorí aj to, že v Prahe odspieval jeden koncert navyše. Spevák mal totiž dohodnutý koncert na letisku v Letňanoch, avšak produkčná spoločnosť musela po veľkom záujme ľudí požiadať speváka o ďalší.

Za dva dni prišlo na Letňany 150-tisíc divákov. Podobne to vyzeralo aj v ostatných mestách po celom svete. Zatiaľ sa odhaduje, že po ukončení „Divide Tour“ šnúra utŕži celkom okolo 750 miliónov dolárov. To však nejde spevákovi do vrecka a jeho priamy zárobok po celom vyúčtovaní bude oveľa menší.

Do konca ostáva ešte 12 koncertov, ale už teraz mnohé z nich trhli rekordy, čo sa týka vypredanosti, či kapacity. Úspešný priebeh pred pár dňami Ed slávil tak, že porazil legendárnych U2 v zárobku za jedno turné.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

The beginning – The end. . . La people estaba toda crazy 😲 . . Obviamente la primer canción me agarró en la cola, comprando una cerveza, pero me acordé de nuestro primer cover con la otra. Imagínense el día que lo toquemos frente a un público parecido. 😝😂 @sasasayatusayatusaa @richi_mflores … @elenacuelopez , también te podes unir a nuestros cover hitazos 😉. . . Cambio fuera, no más videos 😽 . . . . . . . . . . . . . . . . #yolo #exploringtheworld #travelpic #wandering #wanderlust #instatravel #theworld #instapassport #discoveringtheworld #concert #musica #music #edsheeran #canciones #cantantes #song #songs #sing #singer #singers #cançao #cancionesdeamor #cancion #love #lovesongs #loves #guitar #crowd #amore #amor

Príspevok, ktorý zdieľa Nicolás F.Bedoya Maciel (@nicomfb),

Írsku kapelu na „360° Tour“ navštívilo 7,2 miliónov divákov, čo im zarobilo 736 miliónov dolárov. Prekonať sa im podarilo Guns N‘ Roses či Rolling Stones, ale na Eda očividne nemajú. Treba však brať do úvahy, že U2 túrovalo „len“ 760 dní oproti Edovi, ktorý to bude ťahať až 893 dní.

Odborníci rátajú so sumou 770 miliónov dolárov

Vieš si predstaviť, že by si dva a pol roka jazdil z mesta do mesta tourbusmi a lietadlami? Spevák musí mať za sebou určite náročné obdobie, z ktorého však prišlo zaslúžené ovocie. Suma, ktorú by mal zarobiť nemusí byť finálna. Stále má pred sebou ešte 12 koncertov a stále môže odhadovaný priemerný zárobok vyjsť ešte vyššie. Odborníci rátajú niečo nad 770 miliónov dolárov.

S historickým milníkom sa pochválil na svojom Instagrame „Dnes sa Divide Tour podarilo pokoriť rekord U2. Je to najnavštevovanejšie a najviac zárobkové tour všetkých čias. Ďakujem každému z vás, ktorí na show prišli. Pred sebou ich máme ešte 12 a nikdy na ne nezabudnem,“ napísal Ed.

Čo ďalej? Edovi koncom tohto leta skončí skoro trojročné turné. Talentovaný spevák si napriek tomu našiel čas robiť na nových veciach. Medzi koncertami tvoril nové CD s názvom „No. 6 Collaborations“, na ktorom pracoval s obrovskými menami ako je Eminem, Justin Bieber, Bruno Mars alebo Cardi B.

Skladby z nového albumu, ktorý chce vydať v polovici júla, sa už teraz pohybujú na prvých priečkach britských a amerických hitparád. Môžeme teda očakávať, že Ed Divide Tour nekončí a v blízkej budúcnosti spraví ďalšie.

Zdroj: BBC, Instagram @teddysphotos

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech