Koncerty pod holým nebom a brazílska káva. Kúpeľné mesto ukrýva kaviareň, o ktorej by si mal vedieť

  • Mesto Piešťany ponúka mnoho kaviarní a podnikov, ktoré stoja za vyskúšania
  • Kolegovia z kavickari.sk navštívili kaviareň Why Not Coffee?! a spísali pre teba dojmy, ktoré v nich toto miesto zanechalo
Why Not Coffee?!
Kavickari.sk/Tomáš Turek
  • Mesto Piešťany ponúka mnoho kaviarní a podnikov, ktoré stoja za vyskúšania
  • Kolegovia z kavickari.sk navštívili kaviareň Why Not Coffee?! a spísali pre teba dojmy, ktoré v nich toto miesto zanechalo

Na „Winterke“ v Piešťanoch to žije. Hlavná trieda tohto kúpeľného miesta funguje ako lievik: prichádzajú sem ľudia z mestského parku, Kúpeľného ostrova i neďalekých bytoviek a sídliska.

 Niektorí tu ostávajú – na kávu, na obed, iní pokračujú ďalej. Vo Why Not Coffee?! sa prelievajú obe skupiny: jedna si v kaviarni posedí a užije dôverný rozhovor v súkromí zadnej miestnosti, druhá „kopne“ espresso shot na terase a ide ďalej. Kávičkári pobudli dlhšie, toto sú ich postrehy.

Aký druh kávy máš rád/rada?

Vo Why Not Coffee si kávu sami pražia

Why Not Coffee v Piešťanoch sme už raz navštívili, bolo to pomerne krátko po jej otvorení – na jar roku 2020. Vtedy ešte spoločníci netušili, že plány, ktoré sa chystali uskutočniť, im prekazí pandémia. Na tom najhlavnejšom – túžbe ponúkať dobrú kávu – sa však nič nezmenilo. Chalani si však kávu pražia aj naďalej sami, no kvôli nižšiemu odberu získali viac času vyladiť samotný proces. A to nie je nikdy zlé.

zdroj: Kavickari.sk/Tomáš Turek

Why Not Coffee?! pokračuje v nastúpenom talianskom trende: ich espressu z Brazílie dominujú horkasté tóny tmavej čokolády doplnené príjemnou orieškovou dochuťou. V ponuke nechýbajú ani acidnejšie kávy, ktoré potešia pestrou chuťovou paletou. Na mlynčeku si vyberiete zo štyroch rôznych druhov.

Zrno si môžete kúpiť aj domov, vybrať si však nebude jednoduché – siahnete po Hondurase, Peru, Malawi, Kube či Etiópii? Hoci je hlavným smerom Why Not Coffee ortodoxná talianska škola, myslia i na novú generáciu kávomilov, ktorí dajú prednosť kyslejším arabicám.

Nová letná ponuka, ktorá osvieži

 Keď sme tento rok jar vymenili za leto a v tieni bolo 28 stupňov, tropické teploty sme tu zvládli s chladnou hlavou. Doslova. Môže za to svieža letná ponuka. Tej dominujú najmä limonády ľahké miešané nápoje: Spritze a Gin-Tonicy.

Grep – rozmarín, baza – citrón, passionfruit – manadarínka: príchute, môžu byť? To sú limonády. V podobných tónoch si však dáte aj Gin-Tonic: grepový, bazový, ružový a z Passionfruit. Keď v lete slnko páli príliš, schladíte sa: zadná miestnosť ponuka príjemný chládok a neskutočný výhľad z panoramatického okna na starý meštiansky dvor. Živá maľba.

zdroj: Kavickari.sk/Tomáš Turek

Čo by to však bolo, keby v ponuke chýbali letné kávové nápoje. Veľkým hitom, ktorý poteší nielen vegánov, je ľadová káva. Vo Why Not Coffee ju pripravujú z kokosového mlieka. A chutí ešte lepšie, ako vyzerá.

Plány sa začínajú napĺňať

Hoci pandémia prekazila niektoré plány vo Why Not Coffee?!, iné sa hneď po uvoľnení opatrení začali napĺňať. Jedným z nich je vytvorenie priestoru v centre Piešťan, kde to žije. Okrem prípravy sezónnej ponuky, v ktorej si príde na svoje každý, sú to hlavne koncerty pod holým nebom.

zdroj: Kavickari.sk/Tomáš Turek

Ak budete mať voľnú sobotu, chuť na Prosecco či Gin-Tonic a zažiť dovolenkovú atmosféru, vo Why Not Coffee?! si ju môžete dopriať. Lebo dovolenka v Meste snov nie je nikdy zlý nápad. A na kávu sem skočte hocikedy, od ôsmej do desiatej.

Zdroj: kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech