Koniec doby klietkovej: Po sliepkach sa spustila petícia aj za ostatné týrané zvieratá

  • Aktivisti po sliepkach poukazujú aj na ostatné zvieratá
  • Pomôcť im má petícia a tlak verejnosti
  • Aktivisti po sliepkach poukazujú aj na ostatné zvieratá
  • Pomôcť im má petícia a tlak verejnosti

Zvieratá vo veľkochovoch žijú po väčšine v hrozných podmienkach. Nie je to len trápenie vegánov, aj mäsožravcom trhá srdce, keď vidia, odkiaľ pochádza ich pokrm. Netreba sa vzdávať mäsa, hospodárske zvieratá by však mohli žiť v lepších podmienkach.

Nedávno mala veľký ohlas petícia za zákaz klietkového chovu sliepok. Ale sliepky nie sú jediné zvieratá, ktoré žijú v miniatúrnej klietke na kovovom pletive, kde sa nemôžu ani otočiť. Dobrovoľníci z organizácie Hlas zvierat preto teraz spúšťajú petíciu za koniec klietkového chovu aj pre ostatné zvieratá, ako prasatá, kravy, husy, ryby či králiky a mnoho ďalších.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: facebook.com

Ak máš záujem o viac informácií o danej problematike, všetky odpovede dostaneš 26. januára v info stánku na Poštovej ulici v Bratislave, ktorý sa bude venovať celoeurópskej kampani za ukončenie klietkového chovu hospodárskych zvierat. Petíciu môžeš podpísať na mieste alebo aj online.

Klietkový chov vznikol kvôli rýchlemu nárastu globálnej populácie a zvýšenej spotrebe živočíšnych produktov. Tieto chovy sa odborne nazývajú aj koncentrované výkrmne.

O neetickom chove sa intenzívnejšie hovorí niekoľko posledných rokov, keď sa obraz reality začali šíriť verejnosťou. Dovtedy sme poznali len usmiatu fialovú kravičku na rozkvitnutej lúke pod Tatrami.

Najnovšie video