Koniec doby klietkovej: Po sliepkach sa spustila petícia aj za ostatné týrané zvieratá

  • Aktivisti po sliepkach poukazujú aj na ostatné zvieratá
  • Pomôcť im má petícia a tlak verejnosti
  • Aktivisti po sliepkach poukazujú aj na ostatné zvieratá
  • Pomôcť im má petícia a tlak verejnosti

Zvieratá vo veľkochovoch žijú po väčšine v hrozných podmienkach. Nie je to len trápenie vegánov, aj mäsožravcom trhá srdce, keď vidia, odkiaľ pochádza ich pokrm. Netreba sa vzdávať mäsa, hospodárske zvieratá by však mohli žiť v lepších podmienkach.

Nedávno mala veľký ohlas petícia za zákaz klietkového chovu sliepok. Ale sliepky nie sú jediné zvieratá, ktoré žijú v miniatúrnej klietke na kovovom pletive, kde sa nemôžu ani otočiť. Dobrovoľníci z organizácie Hlas zvierat preto teraz spúšťajú petíciu za koniec klietkového chovu aj pre ostatné zvieratá, ako prasatá, kravy, husy, ryby či králiky a mnoho ďalších.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: facebook.com

Ak máš záujem o viac informácií o danej problematike, všetky odpovede dostaneš 26. januára v info stánku na Poštovej ulici v Bratislave, ktorý sa bude venovať celoeurópskej kampani za ukončenie klietkového chovu hospodárskych zvierat. Petíciu môžeš podpísať na mieste alebo aj online.

Klietkový chov vznikol kvôli rýchlemu nárastu globálnej populácie a zvýšenej spotrebe živočíšnych produktov. Tieto chovy sa odborne nazývajú aj koncentrované výkrmne.

O neetickom chove sa intenzívnejšie hovorí niekoľko posledných rokov, keď sa obraz reality začali šíriť verejnosťou. Dovtedy sme poznali len usmiatu fialovú kravičku na rozkvitnutej lúke pod Tatrami.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech