Koniec paličiek do nosa. Očkovaní Slováci si čoskoro začnú užívať prvé výhody, návrh ešte musí odklepnúť vláda

  • Testovanie na ochorenie COVID-19 by sa nemalo vzťahovať na očkované osoby
  • Návrh prešiel pandemickou komisiou, ešte ho musí schváliť vláda
vakcina, ockovanie
TASR/AFP/Vladimír Šimíček
  • Testovanie na ochorenie COVID-19 by sa nemalo vzťahovať na očkované osoby
  • Návrh prešiel pandemickou komisiou, ešte ho musí schváliť vláda

Pandemická komisia vyjadrila na dnešnom rokovaní súhlasné stanovisko s tým, aby sa zaočkovaní ľudia už nemuseli testovať.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, testovanie na ochorenie COVID-19 by sa nemalo vzťahovať na osoby, ktoré sú minimálne 14 dní po očkovaní druhou dávkou mRNA vakcíny, teda Pfizer&Biontech alebo Modernou, alebo 4 týždne po očkovaní prvou dávkou vektorovej vakcíny Astra Zeneca. Uvedené návrhy ešte musia prejsť rokovaním a následne schválením vládou SR.

Pandemická komisia Vlády SR pod vedením ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského rokovala dnes popoludní o aktuálnej situácii v súvislosti s COVID-19. Prehodnotenie COVID-automatu a testovacej stratégie si ešte vyžaduje odbornú diskusiu, finálny materiál bude predmetom rokovania najbližšieho zasadnutia Pandemickej komisie Vlády SR,“ dodala Eliášová.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 891 404, za predchádzajúci deň pribudlo 8 814 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 308 412 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 9 949 ľudí.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech