Konšpirátori sa začali priživovať na smrti Mira Žbirku. Hyeny v ľudskej koži, reaguje polícia

  • V súvislosti so smrťou Mekyho Žbirku sa šíria hoaxy
  • Na situáciu reagovala aj polícia
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TARS/Jakub Kotian, TASR/AP Photo/Abdeljalil Bounhar
  • V súvislosti so smrťou Mekyho Žbirku sa šíria hoaxy
  • Na situáciu reagovala aj polícia

Konšpiračná scéna na seba nenechala dlho čakať a hoaxy začala šíriť aj v súvislosti so smrťou legendárneho speváka Miroslava Žbirku. Zdieľaním klamstiev, ktoré konšpirujú o úmrtí známych osôb, však prekračujú akékoľvek morálne zásady.

Nie je to prvýkrát

Na problém upozornila aj Polícia Slovenskej republiky. „Hyeny v ľudskej koži? Kto sa chce priživovať na smrti Mira Žbirku?“ uviedli na svojej sociálnej sieti.

Reagovali tak na to, že len pár hodín po smrti hudobníka sa internetovým priestorom začali šíriť informácie, ktoré za príčinu smrti Mekyho Žbirku považujú vakcínu.

„Dnes Žbirka, tiež po dávke, Lasica dávka. A strach to je to, čo ich dohnalo k rozhodnutiu. Dnes popravil Žbirku, ďalší bude kto. Chcú ľudí poštvať proti sebe aby si mysleli, že očkovaný je ok a zdravý a neočkovaný je nositeľ vírusu a zabíja očkovaného,“ stojí v jednom z hoaxov.

Podobné klamstvá šíria aj napriek tomu, že u Milana Lasicu bol akýkoľvek súvis smrti s očkovaním vylúčený. K hoaxom sa v tom čase vyjadrilo aj Ministerstvo zdravotníctva, ktoré jasne uviedlo, že príčinou smrti bolo zlyhanie srdca.

Bez úcty k smútiacej rodine

Rovnaký scenár vidíme opäť. Podľa Polície Slovenskej republiky sú úmrtia známych osobností po celý tento rok využívané na šírene klamstiev a neoverených informácií.

„Pozostalí sa ešte nezmierili s veľkou stratou svojho blízkeho, no niektorí ľudia na internete horlivo sadajú za monitory a od stola píšu pitevné správy,“ uvádzajú príslušníci polície.

Okrem šírenia statusov sa na sociálnych sieťach objavovalo aj niekoľko komentárov, ktoré hľadali neexistujúce súvislosti medzi jeho smrťou a očkovaním. Ľudia, ktorí klamstvá šíria, absolútne ignorujú predkladané fakty, ktoré jasne hovoria o tom, že Miroslav Žbirka zomrel na zápal pľúc.

Informáciu potvrdila aj jeho manželka, pričom samotný spevák už v minulosti uviedol, že má dlhodobý problém s pľúcami.

Meky
zdroj: TASR/ Dano Veselský

„Podobným ľuďom nielenže nie je vzácny ľudský život, no nemajú žiadnu úctu k smútiacej rodine – a ignorujú aj to, čo rodina o smrti známej osobnosti povie. Žiaľ, tak ako v prípade Jula Viršíka, Milana Lasicu či Borisa Sádeckého, ich smrť je nehanebne zneužívaná,“ dodáva polícia.

Zdroje: Facebook/Hoaxy a podvody - Polícia SR, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie