Kontroverzný byt v Bonaparte má nového majiteľa. Cena, za ktorú ho kúpil, ťa prekvapí

  • Byt, v ktorom býval aj Robert Fico, má po dlhom čase nového majiteľa
  • Hoci sa predával za 4 milióny eur, nový majiteľ výrazne ušetril
bonaparte
TASR/Andrej Galica
  • Byt, v ktorom býval aj Robert Fico, má po dlhom čase nového majiteľa
  • Hoci sa predával za 4 milióny eur, nový majiteľ výrazne ušetril

O predaji luxusného bytu v komplexe Bonaparte, ktorý bol istú dobu vo vlastníctve Kočnerovej firmy, sme informovali už pred viac ako rokom. Byt sa predával z dôvodu sťahovania sa jeho vtedajšieho majiteľa do Nemecka. Nejde však o muža, ktorý túto nehnuteľnosť preslávil, pretože v tom má prsty bývalý premiér Robert Fico.

Hoci Fico v byte býval za veľmi lacno, v realitných kanceláriách sa nehnuteľnosť predávala za viac ako 4 milióny eur. Denník Nový Čas informoval o tom, že kontroverzný byt už svojho nového majiteľa našiel. Zaujímavosťou však je, že zaň ani zďaleka nezaplatil vyššie uvedenú čiastku.

Podľa informácií Nového Času sa byt predal v dražbe za 1 578 000 eur. Novým majiteľom bytu je Čech, ktorý sa druhého kola dražby zúčastnil ako jediný. V prvom kole dražby chcela správkyňa byt predať za 1,67 milióna eur, no na túto sumu nikto nepristúpil. 

Kontroverzný projekt

Pôvodní developeri tohto bytového komplexu Bonaparte boli Milan Cílek, Stanislav Plutko, Ladislav Bašternák a Ivan Piterka. Jediný Cílek v komplexe aj skutočne býva. Bašternák, ktorý si mal za mrežami odpykať 5-ročný trest za daňové podvody, prenajímal svoj byt bývalému premiérovi Robertovi Ficovi. 

Bývalý Ficov, rovnako ako aj Kočnerov, byt je situovaný na štvrtom podlaží. Fica a Kočnera delila len jedna stena. Ako informujú Aktuality, Robert Fico platil za byt mesačne 2 650 eur. Luxusný výhľad na Dunaj si z balkónu užíval až do leta 2019, kedy sa z bytu odsťahoval. Nájomnú zmluvu definitívne vypovedal k 31. októbru 2019. 

Byt bol v predaji už v roku 2021. Cena bytu bola 4,29 milióna eur. Súčasný majiteľ Erich Feix, bývalý člen vedenia Prvej stavebnej poisťovne, totiž odchádzal do Nemecka. Majiteľom bytu je od roku 2017, kedy byt odkúpil od Kočnerovej spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok.

Marian Kočner však údajne v tomto byte nebýval vôbec. Aj súčasný majiteľ sa vyjadril, že Kočner nemal záujem v byte bývať. Feix tvrdí, že do bytu musel investovať značný balík peňazí, pretože dovtedy neobývaný objekt musel kompletne prerobiť.

Podľa tvrdení Ericha Feixa za sťahovaním do zahraničia stojí jeho odvolanie z pozície člena predstavenstva Prvej stavebnej poisťovne. Na Slovensku momentálne nemá žiadnu výhodnú pracovnú ponuku. Feix odmieta spojitosti medzi jeho odchodom do zahraničia a súčasnou vlnou zatýkania vysoko postavených funkcionárov.

Ako zdôrazňuje samotný Feix: „Mňa sa takéto veci netýkajú.“ Otázne teda zostáva, kto bude novým majiteľom luxusného bytu s rozlohu 489 metrov štvorcových.

Hoci sa štruktúra vlastníkov dávno zmenila, niektorí v ňom bývajú stále, prípadne tu stále vlastnia byty. V Bonaparte má bývať napríklad partnerka syna Slavomíra Hatinu, bývalá misska Denisa Mendrejová. Jeden z bytov vtedy patril aj Jánovi Počiatkovi a jeho manželke Ivane, ktorí v byte aj bývali. 

Zdroje: Nový Čas, Aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá