Korona Lifehack: 10 webov, kde môžeš potraviny nakúpiť bez toho, aby si vyšiel z domu

  • Nakupovať potraviny online je v tomto období jednou z najlepších vecí, ktoré môžeš spraviť
  • Prinášame ti preto zoznam 10 webov, s ktorými to bez problémov zvládneš
potraviny
instagram.com/freshbox.sk | instagram.com/ipotraviny
  • Nakupovať potraviny online je v tomto období jednou z najlepších vecí, ktoré môžeš spraviť
  • Prinášame ti preto zoznam 10 webov, s ktorými to bez problémov zvládneš

Nakupovanie potravín online bolo ešte donedávna službou, ktorá nebola na Slovensku takmer vôbec rozvinutá. Trh sa však opäť prispôsobil požiadavkám spotrebiteľov, a dnes si tak už dokonca môžeme vyberať, od koho si potraviny objednať. Ak ti teda záleží na bezpečnosti seba i svojho okolia, vyskúšaj niektorý z nasledovných webov. 

#1 Tesco

Klasika, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Tesco nie je v rozvoze potravín, ale aj iného tovaru žiadnym nováčikom, a celý nákupný proces i doručenie tovaru tak zvládneš absolútne bez problémov. Na ich webe si môžeš vybrať až z 18 000 rôznych produktov, a sám si zvolíš čas doručenia od 8:00 až do 22:00. Platí sa platobnou kartou vopred. 

#2 Freshbox

Ak máš chuť (nielen) na čerstvú zeleninu či ovocie prémiovej kvality, vo Fresboxe si na správnej adrese. Na webe však nájdeš aj množstvo iného tovaru, a môžeš si tak spraviť plnohodnotný potravinový nákup obsahujúci aj čerstvé pečivo, nápoje, mäsové výrobky či vína. Veľkým lákadlom pre zákazníkov sú rôzne tématické boxy – aktuálne napr. vínny box, box kačacie hody, box gazdovský lopárik a podobne. V rámci Bratislavy a okolia ti bude tovar doručený ešte v rovnaký deň, v ostatných častiach Slovenska dostaneš svoj nákup na druhý deň od objednávky. 

#3 Delia

Široký sortiment, doručenie už do 3 hodín od objednania a férové ceny – aj to je eDelia. V ponuke nájdeš aj množstvo slovenských výrobkov, takže v tomto neľahkom období môžeš podporiť aj domácu produkciu. Na rozdiel od Tesca či Freshboxu si tu však môžeš nakúpiť, jedine ak si z Bratislavy. 

#4 Svet bedničiek 

Svet bedničiek má trocha zložitejšiu logistiku, no všetko si nájdeš na ich webe, a doručujú na celé Slovensko. Ak máš teda chuť na chutné a čerstvé ovocie či zeleninu, ale aj množstvo iných potravín, tu určite nájdeš všetko, čo potrebuješ. 

Využívaš v tomto období nákup potravín online?

#5 i-potraviny

Ak sa chceš vyhnúť klasickému nákupu v potravinách, a si z Bratislavského alebo Trnavského kraja, určite zavítaj aj na i-potraviny. Tovar ti dokonca maximálne ochotne vynesú na ľubovoľné poschodie a nájdeš tu úplne všetko – od ovocia a zeleniny, cez mäso a mliečne výrobky, až po alkohol, sladkosti či drogériu. Tovar ti bude doručený do 24 hodín (okrem víkendov, víkendový nákup ti príde v pondelok). 

#6 Lunys

Ak si chceš nakúpiť cez Lunys, určite ťa poteší, že už majú vynovený e-shop, v ktorom sa orientuje oveľa ľahšie. Nákup je tu tak rýchly, prehľadný a v ich ponuke takisto nájdeš všetko, čo budeš na zásobenie svojej domácnosti potrebovať. Nezabudni si však predtým skontrolovať, či doručujú aj na miesto tvojho bydliska. 

#7 Vaše potraviny

Vaše potraviny sú prototypom toho, ako by mal pohodlný online nákup potravín vyzerať. Ak si Košičan, vybrať si tu môžeš z množstva produktov, ktoré si môžeš kúpiť za rovnako výhodnú cenu, ako v ich kamennej predajni. Nákup ti privezú až pred dvere, a prvú donášku máš zdarma. Navyše, ak sa ti nechce čakať, tovar si môžeš nechať zabaliť, a vyzdvihnúť si ho v drive-in odbernom mieste na Bratislavskej. 

Slovenské reštaurácie, ktoré to nevzdali a namiesto sťažovania sa prišli s niečím novým

#8 Fajne

Košice, ďalšia skvelá možnosť pre vás. Fajne potraviny ponúkajú možnosť veľmi prehľadného nákupu všetkého, čo ti doma práve chýba. Takisto si môžeš zvoliť, či ti nákup privezú domov (v rámci Košíc), alebo či si ho vyzdvihneš v drive-ine na Hlavnej, kde ti nákup naložia priamo do auta. 

#9 Plus Box

Ostávame na východe. Košice a Prešov, toto je niečo pre vás (a my tlieskame). Plus Box je skvelý koncept, v rámci ktorého si môžeš kúpiť už vopred vyskladané boxy. V ponuke sú napríklad boxy Patriot plné slovenských produktov, box Raňajky, box Vitamín, ale napríklad aj Party box či mnohé iné. Vyskladať si však samozrejme môžeš aj svoj vlastný. V ponuke je Mini, Maxi a Mega box – do Mini si môžeš pridať 11 ľubovoľných produktov, do Maxi 28 produktov, a Mega box si môžeš naplniť až 35 ľubovoľnými položkami za férovú cenu 44,90 eur. Skvelé je aj to, že cieľom tohto projektu je pomáhať lokálnym podnikateľom. 

#10 Fitmarket

Ak si potrpíš na zdravom životnom štýle a naozaj kvalitnej strave, tento skvelý web by tvojej pozornosti určite nemal uniknúť. Nájdeš tu vynikajúce bezlepkové, proteínové, raw či paleo výrobky prémiovej kvality. Kúpiť si tu však môžeš aj čerstvé ovocie a zeleninu, syry, ale aj čaje, vína a množstvo iného. Výhodou je, že Fitmarket doručuje po celom Slovensku. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech