Slovenské reštaurácie, ktoré to nevzdali a namiesto sťažovania sa prišli s niečím novým

  • Slovenské gastro prežíva mimoriadne ťažké časy
  • Po prvej vlne pandémie prišla druhá, ktorá je pre mnohých likvidačná
  • Niektorí však stále bojujú
restauracia
Instagram/@frida_art_cafe | Instagram/@fachbratislava
  • Slovenské gastro prežíva mimoriadne ťažké časy
  • Po prvej vlne pandémie prišla druhá, ktorá je pre mnohých likvidačná
  • Niektorí však stále bojujú

Náš gastropriemysel práve prekonáva krízu, akej ešte nikdy nečelil. Väčšina prevádzok sa ešte ani neotriasla z 1. vlny pandémie a už udrela druhá. Jednoduché to v tejto oblasti nemá absolútne nikto. Ohrozené sú aj veľké a zabehnuté siete reštaurácií, nieto ešte drobnejšie podniky či prevádzky, ktoré sa ešte len rozbiehali.

Niektorí to rovno vzdali, ďalší čakajú na pomoc od štátu, iní sa len sťažujú a nečakajú už radšej nič, no stále sú tu aj takí, ktorí so zaťatými zubami bojujú ďalej. Ak preto môžeš, určite svoju obľúbenú prevádzku v tomto mimoriadne ťažkom období podpor. Toto sú inšpiratívne spôsoby, ktorými sa rozhodli zaujať niektoré reštaurácie či kaviarne.

#1 Nové ponuky

Zisti si, či si tvoja obľúbená kaviareň alebo cukráreň nepripravila možnosť objednania nejakých špeciálnych balíčkov, ktoré predtým k dispozícii nemala. Skvelým príkladom je napríklad výnimočná kaviareň Frida Art Café, o ktorej banánových chlebíčkoch hovorí celá Trnava.

Keďže sedieť na terase je koncom októbra či začiatkom novembra prakticky nemožné, kaviareň prišla so skvelou myšlienkou, a vymyslela niekoľko typov brunch boxov, vďaka ktorým si môžeš spraviť napr. lazy Sunday, alebo ak máš homeoffice, lazy AkýkoľvekDeň. Vybrať si môžeš hneď z niekoľkých typov boxov, na svoje si teda príde určite každý. Skús si preto pozrieť Instagram či Facebook obľúbených podnikov zo svojho okolia, možno nájdeš niečo podobné. 

#2 Rozvoz netradičných položiek

Ak by sme chceli situáciu troška odľahčiť, mohli by sme povedať, že lockdown má aj svoje výhody – pred koronou predsa nebolo až také bežné, že chutné, remeselné pivko by ti pristálo rovno pred prahom dverí. Časy sa však menia a treba sa na to pozrieť pozitívne – pre pivárov sú to dobré časy. Doslova.

Tak napríklad, košický pivný dom Dobré Časy totiž spojil sily so šikovnými košickými kuriérmi z Doruč.to, a výsledkom je, že pivo ti v rámci Košíc a okolia privezú domov ešte v deň objednávky. Rozvozy robia dokonca až 2x denne. Ak teda máš chuť na remeselné pivá od výmyslu sveta, nemáš čo váhať. Podobnú možnosť však využíva viacero takýchto podnikov, ak teda máš nejaký vo svojom okolí, určite sa potešia, ak ich takýmto spôsobom podporíš. 

#3 Netradičné balíčky

Skvelým príkladom, ako danú situáciu zvládnuť, je aj obľúbený bratislavský podnik FACH. V najhoršom nezaháľali a rozhodli sa konať. Bleskovou rýchlosťou spustili web fachdelivery.sk a faktom je, že ak si z Bratislavy, si šťastný človek. 

Vo FACHu totiž vyskladali špeciálne balíčky z tých najobľúbenejších produktov, ktoré ti v rámci Bratislavy dovezú kamkoľvek. V ponuke nájdeš napríklad zdravý balíček tvorený coldpress šťavami a vitamínovými shotmi, kváskový balíček či ich rôzne kombinácie. Cez web si však môžeš objednať aj ich iné produkty, čo je naozaj obrovský krok vpred. 

#4 Doplnené menučka 

Ísť v tomto období do niečoho nového je obrovský risk, no niektoré reštaurácie sa toho neboja, práve naopak – vsadili na to ako na svoju víťaznú kartu. Ako sa však hovorí, odvážnym šťastie praje, a skvelým príkladom toho je obľúbená trnavská reštaurácia U právnika

Svoje menu sa rozhodli rozšíriť o pizzu práve teraz, a nakoľko ide o mimoriadne obľúbenú reštauráciu, aj sa im to ujalo. Navyše prišli aj s pizza burgrom, ktorý v Trnave doteraz nebol. Skús si preto pozrieť ponuky svojich obľúbených reštaurácií, možno ťa príjemne prekvapí, čím ozvláštnili svoje menu. A ak tvoja obľúbená reštaurácia nerobí rozvoz, skús si stiahnuť appky ako Bolt Food, Wolt či Pay to Eat, a možno ju nájdeš tam. Podporiť svoj obľúbený podnik je teraz totiž dôležitejšie, než kedykoľvek predtým.

Podporuješ v tomto období svoje obľúbené reštaurácie?

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá