Korona zabila obľúbenú slovenskú cestovku. Prepáčte, že sme to nezvládli, odkazuje

  • Známa slovenská cestovka, ktorá v našej krajine pôsobila dlhé roky, oficiálne končí
  • Jej obchodný riaditeľ dnes vyhlásil úpadok spoločnosti kvôli pandémii
dovolenka, more
Letisko Košice/Meliá Caribe Beach
  • Známa slovenská cestovka, ktorá v našej krajine pôsobila dlhé roky, oficiálne končí
  • Jej obchodný riaditeľ dnes vyhlásil úpadok spoločnosti kvôli pandémii

Firo-tour ku koncu roka 2020 musí po vyše 20 rokoch úspešného podnikania v cestovnom ruchu vyhlásiť úpadok. Informoval o tom DenníkN.

Cestovka na sociálnej sieti informuje, že peniaze za zakúpené dovolenky a vouchery dostanú klienti naspäť, a to najneskôr do šiestich mesiacov.

Strašidelné čísla slovenských analytikov: Máme rekordne plné nemocnice a obrovský nárast vážne chorých počas Vianoc

„Koronakríza zasiahla nás všetkých. Niektorých viac, niektorých menej. Žiaľ, práve cestovný ruch to postihlo absolútne. Aj keď sme do poslednej chvíle verili a dúfali, že to zvládneme, dnes so vztýčenou hlavou prijímame porážku a vás všetkých s pokorou žiadame o pochopenie. Prepáčte, že sme to nezvládli. Prepáčte a majte na nás pekné spomienky, tak ako na všetky dovolenky a výlety, ktoré sme spolu počas tých 20 úžasných rokov absolvovali,“ píše obchodný riaditeľ Marcel Siekel.

Siekel prizvukuje, že cestovka sa nevzdala bez boja. Ešte pár dní dozadu sa jej tím obrátil na poisťovňu, aby jej od budúceho roka opätovne poskytla poistenie proti insolventnosti. Bez neho totiž cestovná kancelária nemôže podnikať. Cestovka však neuspela a to ani u konkurenčných poisťovní.

Posted by Firo-tour SK on Tuesday, December 29, 2020

„Prirodzene, po roku, v ktorom sme náhle zostali bez príjmu a s mnohými záväzkami, sme sa stali rizikovým produktom. Rozhodne nám nepomohli ani stratené peniaze po krachu hotelov v zahraničí. Všetko teda nasvedčovalo tomu, že ak nechceme ohroziť vaše financie, musíme konať rýchlo. Pokračovať ďalej by možno pôsobilo odvážne, no v aktuálnej situácii by to bolo z našej strany maximálne nezodpovedné,“ tvrdí Siekel.

Uhradené zájazdy klientov bude v rámci likvidácie poistnej udalosti riešiť a odškodňovať poisťovňa Allianz – Slovenská poisťovňa, v ktorej bola cestovka viac ako 15 rokov klientom. Požiadavku si klienti uplatnia nahlásením škodovej udalosti – žiadosti o vrátenie zaplatenej zálohy alebo uhradenej celej sumy zájazdu z dôvodu vyhlásenia úpadku spoločnosti FIRO-tour.

Zdroje: Firo-tour, DenníkN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK