Koronavírus majú už piati poslanci od Kotlebovcov. Otestovať sa má celý parlament

  • Niektorí poslanci Národnej rady (NR) SR už boli v piatok pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19
  • Konkrétne mená nepovedali. Podľa zverejnených informácií má ísť o poslancov ĽSNS Martina Beluského, Magdalénu Sulanovú a Andreja Medveckého
  • Matovič verí, že aj ostatní zákonodarcovia sa pôjdu dať otestovať, aby ukázali, že sú zodpovední
Marian Kotleba
SITA/Branislav Bibel
  • Niektorí poslanci Národnej rady (NR) SR už boli v piatok pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19
  • Konkrétne mená nepovedali. Podľa zverejnených informácií má ísť o poslancov ĽSNS Martina Beluského, Magdalénu Sulanovú a Andreja Medveckého
  • Matovič verí, že aj ostatní zákonodarcovia sa pôjdu dať otestovať, aby ukázali, že sú zodpovední

Aktualizované:

Po Marianovi Kotlebovi, Martinovi Beluskom, Magdaléne Sulanovej a Andrejovi Medveckom mal pozitívny test aj hovorca strany ĽSNS Ondrej Ďurica, informuje agentúra TASR.

Niektorí poslanci Národnej rady (NR) SR už boli v piatok pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) v parlamente po rokovaní poslaneckého grémia. Potvrdil to aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

 „Podľa mojich informácií už z tých, ktorí testovaní boli, sú niektorí pozitívni. O to viac by som sa išiel testovať a ukázal by som, že som zodpovedný,“ povedal predseda parlamentu tým že zatiaľ nevie, ktorí to sú. Mali by podľa neho sami informovať o svojom výsledku a ukázať zodpovednosť. Aj na základe tejto informácie si však myslí, že otestovať by sa mali ísť dať aj ostatní poslanci, ktorí to v piatok neplánovali.

Marian Kotleba má koronavírus. Nakazili sme sa na tom gestapáckom súde, tvrdí

Poslanci by sa mali otestovať, niektorí s tým nesúhlasia 

V súvislosti s tým, že poslanci z klubu Smeru-SD a nezaradení poslanci zo strany Hlas-SD zrejme na testovanie poslancov nepôjdu, si myslí, že všetci by mali pristúpiť k situácii zodpovedne a dať sa otestovať.

„Ako predseda parlamentu nemôžem nakázať poslancom, aby sa testovali. Je to ich rozhodnutie a je to nezodpovednosť voči nám ostatným. Cez to všetko nebudem na nich útočiť,“ povedal Kollár s tým, že ani nemôže zakázať vstup do budovy NR SR poslancom, ktorí testovanie odmietnu. Dodal, že aj pozitívne testovaní poslanci sa budú musieť opätovne pretestovať. Ak sa to potvrdí, mali by podľa neho informovať aj ostatných kolegov, s ktorými sa stretli. Považuje za dobré takto pretestovať poslancov.

parlament
zdroj: TASR/Martin Baumann

Šéf parlamentu v piatok prerušil rokovanie aktuálnej schôdze. A to v súvislosti s pozitívnym testom na nový koronavírus u predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu. Poslancov i zamestnancov parlamentu od 10.00 h postupne testujú antigénovými testami v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.

Ešte vo štvrtok (22. 10.) večer avizoval podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí), že sa poslanci budú testovať rovnakými testami, aké sa použijú pri testovaní na Orave a v Bardejove.

Koronavírusom sa nakazili jeho popierači 

Kotleba o svojom pozitívnom teste informoval vo štvrtok na sociálnej sieti. V karanténe bol už niekoľko dní, keďže jeho advokát Tomáš Rosina mal pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Podľa informácií televízie JOJ mali mať pozitívny test na koronavírus aj traja poslanci Ľudovej strany naše Slovensku (ĽSNS). Má sa jednať o poslanca Národnej rady (NR) SR Martina Beluského (ĽSNS), ktorý mal po piatkovom otestovaní antigénovým testom pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. TASR to potvrdil Beluský. O výsledkoch ostatných poslancov za ĽSNS zatiaľ nevie.

Podľa Matoviča nám hrozí úplný lockdown, ak sa situácia nezlepší

Poslanec tiež informoval, že väčšina členov klubu ĽSNS sa v piatok bola dať otestovať. Niektorí poslanci za ĽSNS sú v karanténe vzhľadom na pozitívny výsledok šéfa strany Mariana Kotlebu. V karanténe je napríklad aj poslanec a hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica, ktorý podľa svojich slov čaká na výsledok testu. Ďurica tiež pre TASR potvrdil, že poslanec Miroslav Suja (ĽSNS) mal negatívny výsledok testu.

Agentúre SITA zas blízky zdroj potvrdil, že pozitívny výsledok majú aj poslanci Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký (obaja ĽSNS).

Poslanci parlamentu sa v piatok boli dať otestovať v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. V piatok tiež prerušili októbrovú schôdzu NR SR do utorka 27. októbra.

Zdroje: JOJ , TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech